Hockeyclub Nieuwkoop zet duurzaamheid voorop met nieuwe warmtepomp

Er staan ingrijpende plannen op de agenda van de Nieuwkoopse Hockeyclub. Na voorafgaande jaren van verduurzaming komt in 2024 de kers op de taart: een lucht-waterwarmtepomp. ‘Het financiële plaatje is nog niet rond, maar met de steun vanuit het Rabo Impactfonds zetten we een flinke stap.’

Met 325 leden zijn ze een relatief kleine vereniging, maar de hockeyclub speelt een grote rol in het dorp. ‘Het is een knusse club, waar gezelligheid hoog in het vaandel staat’, stelt Ben Scharloo, vicevoorzitter en interim-secretaris van de club. ‘Zelfs oud-leden maar ook actieve hockeyers die ergens anders zijn gaan studeren en wonen, keren graag terug naar onze club. Het is meer dan alleen hockey: we organiseren regelmatig activiteiten om de band tussen de leden te versterken. Veel activiteiten voor onze jongeren, waar twee derde van onze club uit bestaat, maar ook zeker voor de senioren.’

Doe maar duurzaam
Zo’n warme clubcultuur wil het bestuur niet verloren laten gaan. Daarom zet het zich in voor duurzaamheid, om toekomstbestendiger te zijn. ‘We hebben daar in de afgelopen jaren al veel aan gedaan. Zo installeerden we ledverlichting in de masten rond het veld, liggen er tientallen zonnepanelen op het dak van het clubhuis en besproeien we onze velden met regenwater, opgevangen in onze eigen tanks. Daar komt in 2024 een gloednieuwe lucht-waterwarmtepomp bij.’

Afgelopen juli diende de hockeyclub voor deze pomp een aanvraag in bij het Rabo Impactfonds. Met succes. ‘Om onze duurzaamheidsgraad verder omhoog te brengen, kozen we voor een lucht-waterwarmtepompsysteem. Deze installatie verwarmt ons water en dus ook ons clubhuis, inclusief de douches. We hoeven niet meer met gas te stoken. En zitten we ’s zomers in een hittegolf? Dan kan de pomp ook koelen. Het is echt ideaal voor een sportvereniging.’

Flinke kostenpost
Als interim-secretaris heeft Ben een scherp zicht op de financiën van de club. ‘Aan het warmtepompsysteem hangt een flink prijskaartje van 28.000 euro. De 5.000 euro aan steun van Rabobank is daarin fantastisch, maar nog niet genoeg. Dankzij bijdragen, subsidies en leningen hopen we het systeem volgend jaar te kunnen installeren. Het fijne is dat het een investering is die zichzelf terugbetaalt. Onze jaarrekening gaat flink omlaag, zeker in combinatie met onze vele zonnepanelen.’

Ook de bso
Niet alleen de hockeyclub profiteert zo van de nieuwe warmtepompinstallatie. Ook de buitenschoolse opvang heeft belang bij de duurzaamheidsplannen van de club. Zij gebruiken het clubhuis namelijk dagelijks om zo’n veertig kinderen op te vangen. ‘Dit is belangrijk voor ons’, zegt Ben. ‘We spelen als sportvereniging ook een grote maatschappelijke rol in de lokale samenleving. Dat we voor jong én oud meehelpen aan een veilige, vertrouwde en groene omgeving om te sporten is ontzettend waardevol.’

Over het Rabo Impactfonds
Als coöperatieve bank investeert Rabobank een deel van de winst in maatschappelijke en innovatieve projecten van verenigingen, stichtingen en organisaties uit de omgeving. Bij voorkeur projecten die grote maatschappelijke impact hebben en aansluiten bij thema’s die Rabobank ondersteunt: Financieel Gezond Leven, Duurzaam Wonen, Duurzaam Ondernemen, Banking4Food en initiatieven die bijdragen aan de energietransitie.

Kijk op www.rabo.nl/lh/impactfonds voor meer informatie of om direct een aanvraag in te dienen.


Meer nieuws

Verkeer en vervoer 16 jul. 2024 14:51

Werkzaamheden N231 Blokland en Achterweg

De provincie voert onderhoud uit op de provinciale weg N231 (Blokland en Achterweg) van 29 juli tot en met 19 augustus 2024. De weg is dan afgesloten.

Maatschappij 15 jul. 2024 14:52

BandGebeuren haalt 1500 euro op voor Bunkamp Noorden

Het bedrag werd maandag jl. overhandigd door Allan den Hertog, en Benjamin Verduijn aan bestuursleden van de organisatie Frank Kalshoven en Learoyd van der Haven. BandGebeuren 2024 werd zondag 26 mei gehouden. Het is een evenement waar een aantal bands optreedt. Die bands waren eerder dit jaar bij loting samengesteld uit een groep van tegen de dertig muzikanten.

Natuur en recreatie 15 jul. 2024 10:14

Ingebruikstelling Vuilwaterstation in Nieuwkoop

Vrijdagmiddag 5 juli jl. is in Nieuwkoop aan De Hoogt (in de bocht van de Nieuwveenseweg naar de Noordenseweg) een vuilwaterstation in gebruik genomen. Dit vuilwaterstation maakt het mogelijk om het zogenaamde 'zwarte water' (afvalwater van het toilet) op een milieuverantwoorde manier af te voeren.

Gezondheid en welzijn 13 jul. 2024 16:32

Ontdek moleculaire waterstof en hyperbare zuurstof-sessie

Je verwacht het niet, als je op de bel drukt bij een garagedeur op Wagnerstraat 8 in Nieuwkoop. Maar als de vriendelijke Ewelina Worszylo (42) (Ewela Woro voor vrienden en bekenden) je binnenlaat, gaat een wereld voor je open.

Milieu en duurzaamheid 11 jul. 2024 09:44

Actieplan circulaire economie Groene Hart bekrachtigd

Tijdens het jaarevenement van het Bestuurlijk Platform Groene Hart hebben Jacques Rozendaal en Frank Rijkaart namens elf gemeenten in het Groene Hart en de provincie Zuid-Holland het Actieplan Circulaire Economie Groene Hart bekrachtigd. Provincie Zuid-Holland en Platform Groene Hart Werkt! hebben begin 2024 het initiatief genomen om een Circulair Actieplan op te stellen samen met bedrijven, kennisinstellingen en overheden. Dit regionale plan is nu gereed. De elf bij het platform aangesloten gemeenten hebben het plan omarmd en steunen de initiatieven.