Tapas Puzzelrit door Nieuwkoop een groot succes!

Afgelopen zondag, 21 maart, was de Tapas Puzzelrit dwars door onze gemeente. Van locatie naar locatie. Van hapje naar hapje. Coronaproof en vooral heel erg lekker. Binnen een mum van tijd uitverkocht. Een ooggetuige doet verslag.

Bij de start ontving je een groot formulier met allemaal lege vakjes en verschillende te beantwoorden vragen. De lege vakjes moest je invullen met foto’s van het interieur, foto’s van de tapashapjes en logo’s van de horecagelegenheden.

Tekst gaat door onder de foto.

Tapas puzzeltour

De Tapas Puzzelrit begon met de eerste stop bij De Sfeerstal in Nieuwveen. Hier begonnen we met een heerlijk stuk appeltaart. Een niet te zuinig stukje, laat dat duidelijk zijn. En goede reclame dus, hier rijden we graag nog eens voor terug! Vanaf hier zijn we via de golfbaan doorgereden naar de volgende stop.

Cafe Inn 't Lely Veldt in Nieuwveen. Hier stond een heerlijk knapperig broodje belegd met rosbief met een lekkere saus op ons te wachten. Deze proberen we graag nog eens op het terras als deze weer open mogen.

Tekst gaat door onder de foto.

Tapas puzzelrit

Op naar Zevenhoven! 't Trefpunt. Na onderweg nog even wat vragen beantwoord te hebben, kwamen we daar in een kleine wachtrij. Niet omdat er niet doorgewerkt werd, maar omdat je een heerlijke warme hap kreeg. Een gefrituurde gamba in combinatie met een lekkere wrap.

Naast alle lekkernij moest er onderweg ook aan de puzzel gewerkt worden. Een van de opdrachten was om de parkeerhavens tussen Zevenhoven en Nieuwveen te tellen. Was 18 het goede antwoord? Vervolgens kwamen we aan bij Café de Klinker. Hier kregen we een heerlijk flammkuchen-achtig hapje. Om ons heen zagen we allerlei mensen in hun auto’s te genieten van dit hapje.

't Vliegend Paard was ook erg origineel. Een eierdoosje gevuld met warme en koude hapjes. En omdat we gelukkig nog niet volzaten (dit is enigszins sarcastisch) gingen we door naar de volgende stop op het Zuideinde.

Tekst gaat door onder de foto.

Tapas puzzelrit

Daar kwamen we aan bij Bistro De Eerste Aanleg. Hier kregen we een zelfgemaakte eiersalade en heerlijke ossenhaaspuntjes. Hopelijk kunnen we ook daar snel eens de tapaskaart bestuderen. En als we er dan toch zijn ook proeven natuurlijk.

Na onderweg de ooievaarsnesten te hebben gespot, wat ook een onderdeel van de puzzel was, kwamen we aan in Aarlanderveen bij Het Oude Rechthuis. Een loeihete en zeer lekkere preisoep, ook hier kwam je in hoeveelheid niets te kort!

Ons eindpunt was bij JouwHapjes.nl Catering. Voor de Intratuin in Ter Aar werd er heerlijk gebarbecued. Een lekker vleesspiesje was de laatste hap van de toer. En wat krijg je toch zin in de zomer met die lekkere barbecuesmaak!

Kortgezegd. Super georganiseerd en een hele leuke manier om eens te proeven van wat de lokale horeca biedt. Overal enthousiaste gezichten en een welkome afwisseling in deze soms saaie tijden. Overal om ons heen hoorden we positieve geluiden. We hopen dan ook op een spoedig vervolg! Al zou het voor de horeca en deelnemers toch fijn zijn dat dit dan een toer van terras naar terras wordt.

…tegen die tijd toch eens de banden van mijn fiets oppompen. Hoor ik iemand zeggen wijntour?

Meer nieuws

Calamiteiten gisteren 16:28

Auto op de kop in Nieuwkoop

Op de Churchilllaan in Nieuwkoop is zaterdagmiddag een auto op de kop beland. De politie en een ambulance werden gealarmeerd.

Cultuur 3 jun 2026 18:37

Kaartverkoop nieuwe seizoen Kaleidoskoop (2026-2027) gestart

Beleef een seizoen vol sfeer, muziek en verrassende avonden bij Theater Kaleidoskoop. Dit gezellige theater in het hart van Nieuwkoop biedt een gevarieerd programma voor jong en oud. Of u nu houdt van muziek, theater, cabaret of bijzondere evenementen, er is altijd iets te beleven.

Advertorial Overige 3 jun 2026 12:51

Loodgieters- en verwarmingsbedrijf Van Wijngaarden: vertrouwd vakmanschap sinds 1964

Wie op zoek is naar een betrouwbare installateur of loodgieter in de regio Alphen aan den Rijn, komt al snel uit bij Loodgieters- en verwarmingsbedrijf Van Wijngaarden. Het bedrijf bestaat al sinds 1964 en is in de afgelopen decennia uitgegroeid tot een veelzijdige technische partner voor zowel particulieren als zakelijke klanten. Van cv-ketels en ventilatie tot airco’s, warmtepompen en complete badkamerrenovaties: bij Van Wijngaarden kunnen klanten terecht voor vrijwel alle installatiewerkzaamheden.

Muziek 2 jun 2026 10:16

Musicalgroep Eigenwijs brengt Mamma Mia! op de planken

Op zaterdag 27 (14:00 en 19:00 uur) en zondag 28 juni (13:00 uur) presenteert musicalgroep Eigenwijs uit Nieuwkoop de vermaarde musical Mamma Mia! in theater Castellum in Alphen aan den Rijn.

Calamiteiten 1 jun 2026 19:41

Mogelijk asbest bij brand Nieuwveen

Bij een brand op het Nieuwveens Jaagpad is mogelijk asbest vrijgekomen. De betrokkenen worden bijgestaan door Stichting Salvage.