Josh Walet

Aantal misdrijven en aangiftes in Nieuwkoop ook in 2020 gestegen

Het aantal geregistreerde misdrijven en aangiften in onze gemeente is in 2020 opnieuw gestegen. In 2020 werden er 729 misdrijven en aangiften geregistreerd tegen 675 meldingen in 2019. Het aantal meldingen in Nederland zijn wel gedaald.

Dit maakte data.politie.nl vrijdag 15 januari 2021 bekend. Zij houden sinds 2012 een database bij van de criminaliteitscijfers uit alle gemeenten in Nederland. In de database wordt rekening gehouden met verschillende misdrijven. Zo keek de politie naar woninginbraken, mishandeling, ongevallen op het water en op de weg en nog meer.

Wisselende cijfers

In Nieuwkoop is er vanaf 2012 tot en met 2015 een daling te zien. Het aantal meldingen in onze gemeente lag in 2012 op 832 misdrijven en aangiftes en in 2015 op 636 misdrijven en aangiftes. Sinds 2017 schommelt het aantal misdrijven en aangiftes. In 2020 nam het aantal meldingen met 54 meldingen toe.

In Nederland is een dalende lijn te zien. Sinds 2012 daalde het aantal geregistreerde meldingen van 1.127.850 meldingen naar 794.618 in 2020. Alleen in 2019 werd er een stijging geconstateerd. Ik dat jaar werden er 803.582 meldingen gedaan vanuit heel Nederland.

Woninginbraken

Het aantal woninginbraken daalde in 2020 ten opzichte van 2019 in Nieuwkoop. In totaal ontving de politie 15 meldingen van woninginbraken. Het aantal woninginbraken is in Nieuwkoop nog nooit zo laag geweest. In Nederland werden er in totaal 30.531 meldingen gedaan.

Mishandeling

Het aantal meldingen van mishandelingen in Nieuwkoop steeg wel. In 2019 werden er 33 meldingen gemaakt. Dit steeg in 2020 met 5 meldingen. Deze trend was niet terug te zien in de rest van Nederland. Hier daalde het aantal meldingen van mishandelingen van 41.788 in 2019 naar 37.415 in 2020.

Ongevallen op de weg

Het aantal ongevallen op de weg is sinds 2016 nog nooit zo laag geweest. In totaal werden er 86 meldingen gedaan. Niet alleen in Nieuwkoop was het aantal ongevallen zo laag. De cijfers van Nederland lagen met bijna 10.000 meldingen lager dan alle voorgaande jaren.


Meer nieuws

Coronacrisis in Nieuwkoop gisteren 19:23

Geen nieuwe versoepelingen, wel ‘correcties’ op huidige maatregelen

’Als de verwachting uitkomt dat begin zomer iedereen die wil minimaal één keer gevaccineerd is, dan is dat het moment dat we weer grote stappen richting het normale leven kunnen zetten’’, zo begint premier Rutte zijn speech. Toch zijn er voor nu nog geen nieuwe versoepelingen. Wel wordt een aantal maatregelen gecorrigeerd. 

Advertorial Cultuur gisteren 14:57

Expositie Lies Roos bij Bakker & De Vos

Nieuwkoop,  Sinds de afgelopen week is er weer een nieuwe expositie te zien bij Bakker & De Vos, Centrum voor bewegen en gezondheid, op de Vijverhof in Nieuwkoop.

Gemeente gisteren 12:43

Gemeente Nieuwkoop sluit zich aan bij Meld Misdaad Anoniem

Sinds 1 maart 2021 is de gemeente Nieuwkoop officieel aangesloten bij Meld Misdaad Anoniem (MMA). Met als doel de veiligheid in de gemeente vergroten. ''Het vergroten van de veiligheid is niet alleen een taak van politie en justitie. Ook inwoners en gemeente hebben een rol. Samen met de andere gemeenten in het district Alphen aan den Rijn – Gouda hebben wij een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.''  

Coronacrisis in Nieuwkoop gisteren 09:09

Aantal nieuwe coronabesmettingen in Nieuwkoop daalt

In week 8 steeg het aantal nieuwe coronabesmettingen in Nieuwkoop met 105 nieuwe besmettingen. Een week later, in week 9, werden er 82 nieuwe besmettingen gemeld door de GGD.