De Zonnebloem

Zonnebloem Nieuwkoop zoekt vrijwilligers

“Maar het is eigenlijk Zonnebloem Nieuwkoop-Noorden-Woerdense Verlaat,” zegt secretaris Netty van der Kooij. En ze zoekt nieuwe vrijwilligers.

“In totaal hebben wij nu 84 deelnemers (die voorheen ’gasten’ werden genoemd) en 38 vrijwilligers, voegt mede-bestuurslid Astrid Grofsmit toe. …sommigen zijn er al ruim 40 jaar bij en de gemiddelde leeftijd zit iets boven de 70…., onlangs is nog een actief echtpaar gestopt toen zij beiden boven de 80 werden; sommige vrijwilligers worden op den duur zèlf deelnemer.

Dus: we hebben dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers, die een handje willen helpen bij onze activiteiten en het leuk vinden om zo nu en dan op bezoek te gaan bij onze deelnemers voor een gezellig praatje met een kopje koffie of thee. En dan kan er van alles op tafel komen…" Hetty: "Zo kwam ik onlangs bij een van ’mijn’ deelnemers en toen bleek dat zij al een week geen TV kon kijken….een reparateur had gezegd: “Koop maar ’n nieuwe!”, maar ja, dat kon zij niet zomaar betalen…. Dus, ik voor haar gebeld naar Ziggo en bleek dat er iets mis was met de instellingen. Zij was echt blij, toen zij weer TV kon kijken en juist dat geeft ’n goed gevoel: het kost je wat tijd en energie, maar krijgt er ook veel voor terug: dankbaarheid, blije mensen en veel voldoening!”

En zoals op de website van www.zonnebloem.nl staat geschreven: “Iedereen kan iets voor een ander betekenen. Er is altijd een manier die bij je past. en: ’Als vrijwilliger bij de Zonnebloem kun jij mensen met een lichamelijke beperking mooie momenten bezorgen.”

De Zonnebloem is een op-en-top vrijwilligersorganisatie en wordt helemaal door vrijwilligers bestuurd. Dat geldt voor de plaatselijke en regionale afdelingen van de Zonnebloem. Maar ook voor het landelijke bestuur. Nationale vereniging de Zonnebloem verrijkt het leven van mensen met een lichamelijke beperking en dat van haar vrijwilligers door sociale en recreatieve activiteiten mogelijk te maken.

Aanmelden (of meer informatie opvragen) kan eenvoudig door een e-mail te sturen aan: nettyvdkooij@hotmail.com


Meer nieuws

Gezondheid en welzijn vandaag 10:11

Knieproblemen? Sportfysiotherapie!

Klachten aan de knie komen tijdens of na het sporten regelmatig voor. In zulke gevallen is het verstandig om contact op te nemen met een sportfysiotherapeut die gespecialiseerd is in knieproblemen.

Natuur en recreatie 26 apr 2025 11:58

Liemeer Golf Experience 11 mei, een perfect uitje voor Moederdag!

Hoe begin je met golf? Vaak op aanraden van iemand anders die al verknocht is geraakt aan de sport. Op 11 mei organiseert Golfclub Liemeer al weer de zevende editie van de Liemeer Golf Experience. Het perfecte uitje om meer te ontdekken over de golfsport. Je bent van harte welkom! Dit maal staat de Golf Experience in het teken van de jeugd (vanaf 6 t/m 20 jaar) en de beginnende golfer. Daarnaast kun je tussen 10.00 en 12.00 uur een unieke wandeling maken op je blote voeten over de golfbaan!

Gemeente 25 apr 2025 21:56

Lintjesregen voor negen inwoners van gemeente Nieuwkoop

Vandaag, vrijdag 25 april, was de jaarlijkse lintjesregen in het gemeentehuis in Nieuwveen. Burgemeester Robbert-Jan van Duijn speldde negen Koninklijke Onderscheidingen op. Zij zijn allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Calamiteiten 25 apr 2025 15:01

Nieuwkoopseweg N231 afgesloten door ongeval

Op de Nieuwkoopseweg bij Aarlanderveen heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een bedrijfsbus en de lijnbus van QBuzz. Hierdoor is de weg tussen Aarlanderveen en Treinweg volledig afgesloten.

Maatschappij 25 apr 2025 12:53

Doortrappen: vrolijk, gezond en fit blijven

Voor iedereen van 55 jaar en ouder organiseert Nieuwkoop Actief twee Doortrapdagen op 13 en 20 mei. Doel van deze dagen is om inwoners zo lang mogelijk veilig te laten fietsen. Ook zorgt fietsen ervoor dat zij langer gezond, sociaal en zelfredzaam blijven.

Maatschappij 25 apr 2025 10:41

Herdenking, wandel- en fietstocht 4 en 5 mei

Ook dit jaar herdenken wij in Nieuwkoop, net als in zoveel andere plaatsen in Nederland, op 4 mei de oorlogsslachtoffers. Vanaf 19:30 bent u welkom bij het monument Anonieme Slachtoffers op de hoek van de Achterweg en de Roerdomplaan.