Betsie van Hameren, voorzitter van Stichting Buurt Oproep Bus (BOB): “In 1994 werd de Langeraarseweg opnieuw bestraat en was er geen openbaar vervoerverbinding meer tussen de verschillende woonkernen van Ter Aar. Vanuit de gemeentepolitiek werd hiervoor een oplossing gezocht."
Dat was aanleiding voor een groep vrijwilligers om de Stichting Buurt Oproep Bus (BOB) Ter Aar op te richten en zelf te starten met vervoer van de inwoners van de voormalige gemeente Ter Aar. "We startten met een gehuurde bus en niet veel later namen we die in eigen exploitatie. We verzorgen vervoer op maat binnen een straal van ca. 17 km vanuit Langeraar. We gaan tot uiterlijk Alrijne Leiderdorp, anders is de bus te lang onderweg en kunnen we die morgen of middag niet veel andere ritten meer doen!"
“Wij draaien geheel met vrijwilligers en op eigen kracht; van de gehele exploitatie komt slechts 10% uit gemeentesubsidie in het kader van WMO. Een derde deel van de kosten wordt gedekt door abonnementen en de verzorgde ritten. Maar de grootste helft komt van sponsors en ’vrienden van de BOB’", aldus Wilfried van Montfoort, penningmeester.
Die doen dat niet om er commercieel voordeel uit te halen, maar vooral om sociaal-maatschappelijke betrokkenheid te tonen bij de BOB. Die betrokkenheid krijgt vorm in een bedrijfslogo of naamsvermelding op de bus. Alleen mensen uit de voormalige gemeente Ter Aar (Langeraar, Papenveer, Korteraar en Aardam) kunnen lid worden van de BOB (€ 10 p.p. per jaar). Leden krijgen korting op de toch al lage ritprijs en hun begeleiders mogen, als zij bijvoorbeeld voor controle naar een ziekenhuis moeten, gratis mee.
"Een verschil met de buurtbus van Arriva, zoals die werd opgezet op initiatief van Dorpsraad ’Rondom de Plassen’, is dat wij onze klanten van deur tot deur brengen en als het nodig is, helpen we de klanten zelfs met de rolstoel of een zware boodschappentas naar binnen. We vervoeren ongeveer 7.000 passagiers per jaar; sinds de oprichting zijn dat er bijna 200.000. Daaruit blijkt wel, dat de BOB-bus een belangrijke functie heeft binnen onze plaatselijke gemeenschap. Voor veel mensen, die minder mobiel zijn, is het soms de enige mogelijkheid om deel te nemen aan sociale activiteiten: kaarten in Parola, naar de soos, vrienden en familie of bijv. activiteiten van de Zonnebloem."
Van Montfoort vervolgt: “We hebben nu 12 chauffeurs - en daarbij niet te vergeten: Corry Leers neemt alle telefoontjes (minstens één dag tevoren bellen: 0172-604899) aan en coördineert alle ritten. Maar we staan wel voor ’n probleem: We hebben samen besloten, dat de maximum leeftijd van een chauffeur 75 jaar mag zijn en binnenkort stoppen er om die reden 4 chauffeurs; dus we willen er eigenlijk graag 5 bij!"
Nieuwe chauffeurs (mannen èn vrouwen) worden medisch gekeurd en doen een rijtest onder toezicht van een rij-instructeur. "Belangrijke eigenschappen van onze chauffeurs zijn bovendien: ’sociaal gevoel’ en geduld. Iedere chauffeur rijdt 1 hele dag per 2 weken en bij thuiskomst worden de ritten nog even geëvalueerd met Corry. Zij heeft dan de planning voor de volgende dag al klaar en als we dan de bus naar de volgende chauffeur brengen, ligt de rittenlijst voor morgen al klaar.
Op doordeweekse dagen rijden we van 8.00 tot 22.00 uur, op zaterdag tot 18.00 uur, maar op zon- en feestdagen niet. Wie interesse heeft om op de BOB-bus te rijden kan een mailtje sturen aan de secretaris: boblangeraar@gmail.com of kan eerst nadere informatie vragen via: 0172-604899.
Loek Sassen