Weggooien is nog zonde!

Iedere 4e dinsdagmiddag zitten in IKC De Vaart maar liefst 5 of 6 reparateurs klaar om bezoekers met hun kapotte huishoudelijke apparaten, te ontvangen. Van een koffiezetter - die niet meer warm wordt - tot een kapotte stofzuiger; iedereen is welkom.

De reparateurs werken als vrijwilliger, zetten hun kennis en ervaring gratis in en zien het zelf vooral als een uitdaging om technische probleempjes op te lossen. Vrijwilliger Arie uit Alphen zegt: “Ik kwam hier destijds eigenlijk voor het digi-café, maar ben ook wel aardig handig met een schroevendraaier en vind het gewoon mooi, als mensen weer blij worden als ik hun vertrouwde koffiezetter weer aan de praat krijg. Bovendien heb ik er ook wel plezier in, dat zulke apparaten niet voortijdig naar de milieustraat van de gemeente gebracht hoeven te worden en ik zo onnodige verspilling mede kan voorkomen.”

Heer Batelaan komt met ’n kapotte stofzuiger. ”Hij is al 20 jaar oud, zuigt nog goed, maar als ik aan het snoer trek, stopt die er soms gewoon mee." Voordat hij helemaal is uitgepraat, hebben twee reparateurs - ala Buurman en Buurman - hem al uit elkaar geschroefd. Hij lacht: “Nu zal die - en dat zul je altijd zien - het wèl gewoon blijven doen. Maar nee en hij reageert blij, als het euvel snel is opgelost. ”Nee, niet dat ik er aan gehecht ben, maar moet ’m soms toch gebruiken!”

Gilde Nieuwkoop organiseert op verschillende plekken in de gemeente Repair Café:

elke 3e maandag vd maand van 14:00 uur tot 16:00 u in de bibliotheek in Kaleidoskoop in Nieuwkoop

elke 4e dinsdag vd maand van 14:00 tot 16:00 u in de bibliotheek in de Vaart/Ter Aar en

elke 2e donderdag vd maand van 19:00 tot 21:00 u in de Mettenburcht in Nieuwveen.

Reparatie van apparaten is gratis, maar als een onderdeel vervangen moet worden, moet die op eigen kosten eerst worden aangeschaft. De reparateurs kunnen dan meestal wel precies aangeven wàt en welk typenummer daarvoor nodig is en waar die voordelig te koop of te bestellen is. Op tafel staat wel een fooienpot, waarin een vrijwillige bijdrage gedaan kan worden.

Meer nieuws

Werken vandaag 15:31

Netwerkwandeling voor werkzoekenden in Archeon

Soms begint een nieuwe stap met een wandeling – WerkVinden Alphen en Archeon brengen mensen in beweging. Een wandeling kan zomaar leiden tot een nieuw contact, een verrassend gesprek of een idee waar je nog niet aan had gedacht.

Wonen en bouwen vandaag 11:07

Plan voor 42 woningen Tochtpad-Noordeinde klaar voor volgende stap

De ontwikkeling van 42 woningen aan het Tochtpad in Noordeinde komt een stap dichter bij realisatie. Het woningbouwplan is verder uitgewerkt en bouwbedrijf Kwakkenbos presenteert in oktober het uitgewerkte plan met de naam Wendinger Groenpoort aan omwonenden. 

Gezondheid en welzijn vandaag 09:45

Rugpijn? Manuele therapie en training!

Rugpijn komt veel voor en een groot deel van de mensen krijgt er een keer mee te maken. Daarom is het belangrijk om klachten serieus te nemen en op tijd actie te ondernemen. Een actieve aanpak geeft namelijk goede resultaten.

Evenementen 5 sep 2026 19:18

Nieuwkoop bruist op 11, 12 en 13 september

De Torenschuddersfeesten zijn een begrip in Nieuwkoop. Op 12 september organiseert de Stichting Torenschudders wederom de fantastische bootjesavond met een groots aansluitend vuurwerk op de Nieuwkoopse Plassen. De dag ervoor en erna bruist het Reghthuysplein in Nieuwkoop met twee gratis evenementen vol muziek, gezelligheid en lekker eten en drinken, georganiseerd door de ondernemers van het dorpscentrum.

Sport 2 sep 2026 10:17

Zondag 6 september: Halve Marathon Nieuwkoop

Zondag 6 september kunnen de hardlopers en wandelaars weer hun hart ophalen als vanuit het gezellige centrum van Nieuwkoop, voor de 38e keer, de Halve Marathon van Nieuwkoop wordt georganiseerd. Ook voor het publiek is er die middag veel te genieten.

Cultuur 1 sep 2026 13:04

Programma Kaleidoskoop

Op het programma van theater Kaleidoskoop: Theater: Nick Jefferson met de meezing show rond André Hazes, film: Champagne en de film: Hamnet.