Ter Aarse IJsclub breidt uit - ’Best bewaarde geheim van Ter Aar’ voorzien van overkapping

“We hebben hier ook een prachtig trainingsveld, maar weinig mensen weten, dat die er ligt…” zegt Hein Jan Bocxe, voorzitter van de Ter Aarse ijsclub en SchaatsTraining Groep (STG). 

‘’Het trainingsveld (140 x 40 meter) ligt naast de landijsbaan en is voorzien van een zandbak, een asfaltbaan en een ’sprongtrap’ voor het nog extra trainen van de beenspieren van de schaatsers. En nu dus ook van een overkapping (20 x 6 meter), zodat we zelf vaker comfortabel (droog en uit de wind) kunnen trainen, maar ook om de gehele accommodatie vaker te kunnen gebruiken: wijzelf in de zomer, maar misschien ook andere sportgroepen in Ter Aar. Wij nemen deel aan het overleg met gemeente Nieuwkoop over het zogenoemde ’vitaliteitsakkoord’, waarmee de gemeente haar inwoners wil stimuleren om gezonder te leven en méér -zeker in deze corona-tijd- in beweging te komen. En daar willen wij wel een bijdrage aan leveren; wij denken dat we - in samenwerking met andere sportverenigingen -, tot een verrassende aanpak kunnen komen, die de gehele Ter Aarse gemeenschap ten goede komt. Een mooi voorbeeld is de samenwerking met sMart Figure (Martine van Zon) uit Zevenhoven, die enkele keren per week gebruik maakt van de accommodatie voor haar groepslessen.”

“Nu zijn we vooral erg trots, dat we deze uitbreiding konden realiseren; het enige wat nog moet gebeuren is de vloer voorzien van rubbermatten en wellicht op termijn nog een nieuwe kleed- en sanitaire ruimte erbij. Een nieuwe kantine is niet nodig, want schaatsers zijn geen sporters die na de training graag aan de bar zitten en blijven plakken; ’n derde helft’ kennen wij niet…!’’

De eerste paal werd geslagen door Melissa Wijfje (25), een getalenteerd lid van de ijsclub, die op haar 7e de eerste schaatsenlessen kreeg in de ijshal in Leiden, van één van onze STG-trainers. De opening wordt half april verricht door Kees Verkerk, gelijk met de aftrap van de zomertraining. Verkerk werd benoemd tot ’STG-ridder van 2007’ voor zijn jarenlange hulp in onderhoud en verzorging van het trainingsveld en zo en in piekfijne staat te houden.”

Loek Sassen

Meer nieuws

Calamiteiten 18 jul 2025 19:28

Zwemmer overleden in Nieuwveen

In Nieuwveen is vrijdagavond een zwemmer verdronken. Inzet van de hulpdiensten mocht niet meer baten.

Blog Blog 18 jul 2025 08:36

Uit het (Groene) Hart gegrepen: Ik was mezelf niet

In de serie “Uit het (groene) hart gegrepen" pakt onze columnist/verslaggever/presentator Theo Leliveld de pen op en laat zijn licht schijnen over zaken met zijn visie. Soms ongepolijst, maar altijd met de beste intenties ventileert hij zijn levenservaring. Deze keer over: Ik was mezelf niet.

Mijn Club 17 jul 2025 14:22

Mijn Club: Stichting DAN

Hoewel de doelstelling van Stichting DorpsActiviteiten Nieuwveen (DAN) is gericht op het organiseren en stimuleren van activiteiten en sociale evenementen in Nieuwveen en daarom gericht op alle leeftijden, is het toch vooral de Speelweek waarvan de meeste Nieuwveners de stichting zullen kennen.

Cultuur 16 jul 2025 14:44

Minder goede omroepbeurt Peter Vos

Het 750 jarig bestaan van Genemuiden wordt dit jaar gevierd met diverse evenementen en vrijdag 11 juli was er daarom een stads- en dorpsomroepers concours. Nieuwkoper Peter Vos behaalde een achtste plaats.

Maatschappij 16 jul 2025 09:08

Kinderen nemen kijkje in hun nieuwe school

Het is een feestelijke dag: vrijdag 11 juli. De kinderen van basisschool Aeresteijn en Stichting Kinderopvang Liemeer mogen vandaag voor het eerst een kijkje nemen in de nieuw gebouwde IKC De Poel. Meester Barend zegt vooraf: “Ja, het lijkt nu nog ’n beetje rommelig want we hadden vanmorgen eerst de ’grote wisseltruc’; kinderen lopen mee in hun volgende groep; de kinderen met wie zij - na de vakantie - op 1 september weer gaan starten.”

vacatures