Advertorial Eten en drinken

Recept: salade van gerookte kip en mango

Jworxout

Een verantwoord én lekker recept? Dan ben je bij Judith van Dam van Jworxout aan het juiste adres! Dit keer deelt zij een heerlijk recept voor een salade van gerookte kip en mango.

Het recept

Benodigdheden voor 2 porties:

  • 1 zakje veldsla
  • 1 gele paprika
  • 1 mango
  • 1 ui
  • 1 stuk gerookte kip
  • Handje rauwe noten mix
  • Basilicum Dressing: 1 lepel olijfoie 2 thl citroensap 1 thl kerriepoeder

Bereiding

Doe de veldsla in een grote kom.

Snijd de paprika, mango, ui en kip en voeg dit aan de salade toe.

Maak de dressing en sprenkel deze over de salade.

Verdeel de salade over 2 borden.

Garneer de salade met de noten en basilicum af.

Eet smakelijk!

Judith van dam - Jouw coach voor meer energie en een optimale gezondheid

Meer nieuws

Advertorial Overige vandaag 09:50

Airco een stroomvreter? Niet met deze slimme zomertips!

Zodra de zomertemperaturen in Nederland stijgen, draaien de airco’s in de regio direct op volle toeren. Een heerlijk koel huis en een goede nachtrust zijn natuurlijk goud waard, maar veel mensen vragen zich tegelijkertijd af: wat doet dit met mijn energierekening? Gelukkig is het imago van de airco als enorme energieslurper inmiddels behoorlijk achterhaald. Met de huidige generatie systemen houd je je woning slim, duurzaam én betaalbaar koel.

Mijn Club 30 jul 2026 10:35

Mijn Club: Speeltuin Zuideinde

Zoals op de (vernieuwde) website is te lezen: Ruim 70 jaar geleden werd de speeltuin aangelegd op het land van de voormalige boerderij van familie Van Veen. Op het erf, in de boomgaard, speelden indertijd alle kinderen uit de buurt. Mevrouw Van Veen had graag veel kinderen op zich heen. Toen de boerderij aan de gemeente werd verkocht, gold de voorwaarde dat op deze plek nooit huizen gebouwd mogen worden, maar altijd beschikbaar moest blijven voor spelende kinderen. En organiseerde men een bijeenkomst voor de mensen van het Zuideinde (Suyenaars) in café Watersport, waarbij men na afloop aandelen van de nieuwe speeltuin kon kopen (à 2,50 gulden per stuk)”. Nu staan in de speeltuin bijna 25 speeltoestellen èn ’n grote zandbak. En staan er veel kinderfietsjes en ander speelgerei achter het hek.

Cultuur 29 jul 2026 16:49

Opgedoken! Verdronken meesterwerken nu in het museum

De Vrouw Maria was een Nederlands handelschip dat in 1771 dat - onderweg naar Catharina de Grote in Sint-Petersburg - voor de kust van Finland verging, met werken van 6 meer èn minder bekende meesters aan boord, die zij op een veiling had gekocht uit de verzameling van Gerard Braamcamp, één van de belangrijkste Amsterdamse kooplieden in die tijd. Tot op de dag van vandaag ligt het schip nog steeds op de zeebodem. Met aan boord meerdere meesterwerken van Nederlandse schilders, zoals Paulus Potter en Gerard Dou.

Sport 27 jul 2026 12:20

Gezelligheid staat bij Aarlanden 50+ toernooi voorop

Omdat veel spelers hier al zoveel jaren meedoen, kennen we iedereen bij naam en heten we ieder persoonlijk welkom, zegt Willem Ubink, lid van de 5-koppige 50+toernooicommissie. "En hebben we een record-aantal deelnemers: 116. Bij heel veel toernooien in de omgeving zie je een lichte teruggang, maar wij groeien blijkbaar tegen de verdrukking in. Spelers komen uit de wijde omgeving:  Alphen, Roelofarendsveen, Hazerswoude etc."

Maatschappij 27 jul 2026 09:34

Geef jongeren in Nieuwkoop een sociale boost met Social Friday

Eén op de tien jongeren in Nederland voelt zich sterk eenzaam. Dat komt neer op zo’n 458.000 jongeren in heel Nederland. In aanloop naar de Week tegen Eenzaamheid roept Stichting Join Us jongerenprofessionals in Nieuwkoop op om in actie te komen en deel te nemen aan Social Friday, een landelijke actie op vrijdag 25 september.