Opening nieuwe clubgebouw BV de Plas in zicht

“Maar er moet eerst nog héél wat gebeuren, hoor”, zei voorzitter Petra Lips toen zij destijds (half januari) de sleutel kreeg uit handen van Jan van Tol. De bouwcommissie heeft eerst een goed plan gemaakt, hoe de voormalige supermarkt van der Horst (gedeeltelijk) geschikt gemaakt kon worden voor de biljartclub.

“En het gaat dankzij de inzet van ruim 40 vrijwilligers, heel goed. Vele nemen - onze leden zijn meestal gepensioneerd - een ruime ervaring mee op hun eigen vakgebied als timmerman, elektricien of verwaringsmonteur etc. En sommigen zeiden: “Ik kan eigenlijk helemaal niks, maar wil toch wat doen!” Die zijn dan weer nuttig om bijvoorbeeld afval naar de milieustraat van de gemeente te brengen. Dus we kunnen zoveel mogelijk zelf doen, maar voor heel specifieke dingen of (te) grote klussen, zoals het stucwerk en bijvoorbeeld de vloerbedekking, schakelen we wel bedrijven in,” zegt echtgenoot van de voorzitter en mede-bestuurslid Leo Lips.

“Maar we hebben ook vakmensen ’van buiten’, bijvoorbeeld een stukadoor uit Rotterdam (’n kennis van een van onze leden), die belangeloos een handje kwam helpen. En je ziet: het wordt prachtig; gisteren is de bar al geplaatst en volgende week wordt nog de vloerbedekking gelegd."

"Het hele lokaal is wat groter (220 m2) dan in de Oude KleuterSchool (180 m2), want we krijgen ook twee extra (match-)tafels. Die zijn wat groter, dan die de vier die zijn mee-verhuisd. Die kregen eerst nog wel nieuwe banden en lakens. Boven de nieuwe match-tafels hebben we nu goede LED-lampen geïnstalleerd, zodat die optimaal belicht zijn en we straks ook grotere wedstrijden (en de NK) van KNBB hier kunnen organiseren."

"De officiële opening staat gepland voor zaterdag 24 mei. Om 13:00 uur sluiten we ons clublokaal in de Oude KleuterSchool (OKS) voor de laatste keer en lopen we gezamenlijk naar het nieuwe clubhuis aan de Strooplikker. Daar onthult David (Daaf) Pieterse - als langste lid van BV de Plas - ons nieuwe logo, die boven de deur wordt geschroefd. Dankzij een royale bijdrage van het Buurtfonds van de Nationale Postcodeloterij en de Rabobank kunnen we een feestelijke opening organiseren. Alle leden (130) kregen 5 extra kaarten, die zij konden uitdelen aan familie en vrienden. Maar iedereen is welkom op de receptie, die van 14:30 tot 17:30 uur duurt. Daarna is er ’s avonds nog een feestje voor de leden om samen de ingebruikname van ons nieuwe clublokaal te vieren."

"Voor wie op zaterdag geen tijd heeft of om een andere reden, niet kan komen, organiseren we nog een Open Dag; op dinsdag 27 mei van 10:00 tot 17:00 uur. Ook dan is iedereen van harte welkom om zelf eens te zien hoe het geworden is.”

Meer nieuws

Maatschappelijk gisteren 11:14

Stap op de fiets voor nieuwbouw Hospice Nieuwkoop

Zondag 12 april kun je meefietsen met de Rotary Bike Challenge. Niet alleen een leuke fietstocht op een mooie zondagmiddag, maar ook een manier om mee te helpen aan de nieuwbouw van het hospice in Nieuwkoop. Veel deelnemers zijn al druk in de weer om geld bij elkaar te brengen, maar er kunnen nog veel meer mensen meedoen. De ‘challenge’ bestaat niet uit zo snel mogelijk fietsen, maar uit zo nauwkeurig mogelijk voorspellen hoe lang je over de route doet. De start is bij het nieuwe clubgebouw van de Ter Aarse IJsclub, Schilkerweg 5 in Ter Aar.

Sport 9 apr 2026 15:09

BV Harago organiseerde 22e Ben Heemskerktoernooi

“Ja, ik heb wel heel wat ’goeie potjes’ gezien", zegt penningmeester en jongste lid van BV Harago, Raoul van der Hoorn (32). "We zijn gestart met 30 aanmeldingen en vandaag strijden de 8 poule-winnaars om een plek in de finale."

Evenementen 9 apr 2026 09:48

Bijzonder ongeluk op Lindenplein

Maar dankzij de aanwezigheid van voldoende EHBO-ers worden de slachtoffers op een deskundige wijze opgevangen, behandeld en daarmee erger voorkomen.

vacatures