Tijdens Open Monumentendag op zaterdag 13 en zondag 14 september 2025 openen circa dertig bijzondere monumenten in gemeente Nieuwkoop hun deuren voor het publiek. Bezoekers krijgen de unieke kans om een kijkje te nemen achter de deuren van gebouwen die normaal gesloten blijven. Dit allemaal dankzij de inzet van vele vrijwilligers, de samenwerking met de drie historische verenigingen en de VVV Nieuwkoop.
Monumenten en activiteiten
Onder de deelnemende monumenten bevinden zich onder andere:
•de Reghthuystoren in Nieuwkoop
•de Jonkermolen in Zevenhoven
•het Noorderlicht in Woerdense Verlaat
•het Raadhuis in Ter Aar
Daarnaast draait de Westveense Molen in Woerdense Verlaat en zijn in drie kerken bijzondere exposities te zien, zoals de tentoonstelling Kerkschilders. Bij alle locaties vertellen vrijwilligers historische verhalen en kunt u zich verwonderen over de bouwstijl en cultuur van vroeger. Bovendien is in meerdere monumentale panden sfeervolle horeca gevestigd. Hierdoor is een bezoek een compleet dagje uit.
Praktische informatie
Plattegronden en programma’s zijn verkrijgbaar bij de VVV, bibliotheken en diverse horecagelegenheden in de gemeente. Het volledige programma staat ook op www.openmonumentendag.nl.
Kom en ontdek!
Open Monumentendag is een unieke kans om de rijke geschiedenis van de gemeente Nieuwkoop te beleven. Kom langs, laat u verrassen en ervaar de verhalen achter onze monumenten.