Open dagen Futura Ter Aar trekken veel bekijks

Op 1 november is de kleinschalige woonzorglocatie voor ouderen van Futura Zorg aan de Aalscholverlaan 52 in Ter Aar opgeleverd. Gedurende de eerste twee weken hebben medewerkers hard gewerkt om alles gereed te maken, zodat begin november de allereerste bewoners hun intrek konden nemen in het nieuwe Futurahuis. Begin december was er voor belangstellenden gelegenheid om hier een kijkje te nemen, de sfeer te proeven en kennis te maken met de nieuwe bewoners en medewerkers. Het was druk!

In de centrale huiskamer valt meneer van Horssen (80), een van de eerste bewoners, op in z’n zwarte pak met rode strik. “Dit is een goed huis. Ik woonde in een appartement in Noordwijk, maar het werd voor mij allengs moeilijker om alleen te wonen…M’n huisarts zei op zeker moment: “Zo gaat het niet meer; u kunt beter een huishoudster of vriendin in huis nemen..!" Dat wilde ik niet, want dan moet je thuis blijven. En ik ben vaak onderweg. Ik was jarenlang lid van koor Excelsior in Katwijk, maar vanavond moet ik zingen in Leiden…”

Hij gaat verder: “Mijn dochter woont in Nieuwkoop en zij vertelde mij over dit nieuwe Futurahuis in Ter Aar. We gingen kijken en het voelde gelijk goed; het is een mooi gebouw en het zijn allemaal aardige mensen. Er hangt wel ’n prijskaartje aan hoor, maar het eten is geweldig en er is hier aandacht voor de medemens; van de medewerkers, maar ook wij als bewoners hebben veel contact met elkaar. Hier vind ik het erg om alleen te zijn. En ik weet al hoe de magnetron werkt, dus als ik ’s avonds eens later thuiskom, kan ik zelf m’n diner wel opwarmen…”

Ook mevrouw Haak-Roos (“zeg maar Jet!”) heeft het naar haar zin. ”Ik woonde in Alphen in een penthouse, maar het huishouden werd mij teveel; ik moest steeds vaker hulp aan mensen om mij heen vragen. Ik was op 14 november de vierde bewoner hier. En hier ben ik blij; het eten is lekker en het is gezellig! Ik heb al mijn kerstspullen aan Futura gedoneerd, want die kan ik zelf niet meer kwijt… Gisteren kwam m’n nieuwe huisarts kennismaken; ik vond hem direct al ’n aardige man!"

Cynthia Slotema (managementassistente) “Het is vandaag lekker druk; veel omwonenden en familieleden van (toekomstige?) bewoners komen graag even kijken. We hebben hier 20 appartementen; 3 geschikt voor x 2 personen en 17 éénpersoons. Futura BV biedt particuliere woonzorg, nu op 8 locaties in Nederland: oa. in Oudewater, Boskoop, Oud Beijerland, Waalwijk, Nieuwveen en nu dus ook in Ter Aar. In alle Futura-huizen is iedere dag 24 uur per dag zorg aanwezig. Naast de zorg wordt ook de was en de schoonmaak gedaan en iedere dag ontbijt, lunch en diner verzorgd; alles inbegrepen in de huurprijs van het appartement. Wat voor ons belangrijk is, is het welzijn van onze bewoners en zij daarbij vooral eigen regie houden: dat is Kwaliteit van Leven. Wij nemen - met professionele medewerkers - alle zorg uit handen, zodat familie en kennissen zich als vrijwilligers kunnen richten op andere dingen: een wandeling of samen de krant lezen… En als bewoners dat willen kunnen zij zich ook verdienstelijk maken door bijvoorbeeld een handje te helpen in de keuken of tuin."

Harry Verbeek is de locatiebeheerder in Ter Aar en zet eerst z’n emmer even opzij “je bent hier eigenlijk van alles tegelijkertijd: manager, gastheer, maar ook conciërge, als het nodig is….!”

Wie de Open dagen heeft gemist, is - op afspraak - altijd welkom. Een afspraak maken kan met een mailtje aan: teraar@futurazorg.nl of met een telefoontje naar: 0172-551226.


Meer nieuws

Gezondheid en welzijn vandaag 10:11

Knieproblemen? Sportfysiotherapie!

Klachten aan de knie komen tijdens of na het sporten regelmatig voor. In zulke gevallen is het verstandig om contact op te nemen met een sportfysiotherapeut die gespecialiseerd is in knieproblemen.

Natuur en recreatie 26 apr 2025 11:58

Liemeer Golf Experience 11 mei, een perfect uitje voor Moederdag!

Hoe begin je met golf? Vaak op aanraden van iemand anders die al verknocht is geraakt aan de sport. Op 11 mei organiseert Golfclub Liemeer al weer de zevende editie van de Liemeer Golf Experience. Het perfecte uitje om meer te ontdekken over de golfsport. Je bent van harte welkom! Dit maal staat de Golf Experience in het teken van de jeugd (vanaf 6 t/m 20 jaar) en de beginnende golfer. Daarnaast kun je tussen 10.00 en 12.00 uur een unieke wandeling maken op je blote voeten over de golfbaan!

Gemeente 25 apr 2025 21:56

Lintjesregen voor negen inwoners van gemeente Nieuwkoop

Vandaag, vrijdag 25 april, was de jaarlijkse lintjesregen in het gemeentehuis in Nieuwveen. Burgemeester Robbert-Jan van Duijn speldde negen Koninklijke Onderscheidingen op. Zij zijn allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Calamiteiten 25 apr 2025 15:01

Nieuwkoopseweg N231 afgesloten door ongeval

Op de Nieuwkoopseweg bij Aarlanderveen heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een bedrijfsbus en de lijnbus van QBuzz. Hierdoor is de weg tussen Aarlanderveen en Treinweg volledig afgesloten.

Maatschappij 25 apr 2025 12:53

Doortrappen: vrolijk, gezond en fit blijven

Voor iedereen van 55 jaar en ouder organiseert Nieuwkoop Actief twee Doortrapdagen op 13 en 20 mei. Doel van deze dagen is om inwoners zo lang mogelijk veilig te laten fietsen. Ook zorgt fietsen ervoor dat zij langer gezond, sociaal en zelfredzaam blijven.

Maatschappij 25 apr 2025 10:41

Herdenking, wandel- en fietstocht 4 en 5 mei

Ook dit jaar herdenken wij in Nieuwkoop, net als in zoveel andere plaatsen in Nederland, op 4 mei de oorlogsslachtoffers. Vanaf 19:30 bent u welkom bij het monument Anonieme Slachtoffers op de hoek van de Achterweg en de Roerdomplaan.