Tot en met 31 oktober 2026 is het NK Tegelwippen. Door heel Nederland vervangen we zoveel mogelijk tegels door groen. Ook gemeente Nieuwkoop doet mee. Haalt u tegels uit uw tuin om plaats te maken voor groen? Laat ze gratis ophalen door de Tegeltaxi. De ingeleverde tegels tellen mee voor het NK Tegelwippen 2026.
Zo werkt de tegeltaxi
De Tegeltaxi is een grote vrachtwagen met een grijparm. Inwoners uit de gemeente Nieuwkoop die tegels weghalen om ruimte te maken voor meer groen, kunnen gratis van deze service gebruik maken. U meldt zich hiervoor vooraf aan. De Tegeltaxi komt dan langs en rijdt op vaste dagen steeds in een cluster van kernen:
Vrouwenakker, Nieuwveen;
Langeraar, Papenveer, Korteraar, Ter Aar
Noordse Dorp, Noorden, Noordeinde;
Zevenhoven, Woerdense Verlaat, Nieuwkoop, De Meije
Vrouwenakker, Nieuwveen;
Langeraar, Papenveer, Korteraar, Ter Aar
Noordse Dorp, Noorden, Noordeinde;
Zevenhoven, Woerdense Verlaat, Nieuwkoop, De Meije
Kijk voor meer informatie en het aanmeldformulier op www.duurzaam-nieuwkoop.nl/tegelwippen
Als dank voor het verwijderen van de tegels, krijgen de eerste vijftig aanmelders die dat willen een plantenpakket met zes planten (OP=OP).
Groen werkt
Minder tegels en meer planten zorgen ervoor dat de tuin én het huis koeler blijven tijdens periodes van hitte. Bovendien kan regenwater beter wegzakken in de grond op plekken waar planten staan. Dat zorgt voor minder wateroverlast. Daarnaast geeft een groene tuin, waar zowel mensen als dieren zich thuis voelen, enorm veel plezier.