Golf & CountryClub Liemeer beschikte al jaren over een zogeheten Paragolfer. Een Paragolfer is speciale golfrolstoel, individueel instelbaar en eenvoudig te bedienen met een joystick en ’n unieke sta-op functie. Daarmee kunnen zgn. G-golfers - voor wie het onmogelijk is om zelfstandig te gaan staan - toch meedoen met ’n rondje op de golfbaan.
G&CC Liemeer staat in de regio, maar ook nationaal, bekend als een golfclub die zich sociaal maatschappelijk openstelt voor G-golfers met verschillende soorten beperkingen. Het clubhuis is ingericht met een lift en heeft ook een aangepast toilet. De ’G-golfcommissie’ initieert en organiseert een breed scala aan sportieve activiteiten voor de G-golfers (lichamelijke- (LG) alsook verstandelijke- (VG) beperkten). Op verschillende momenten in de week gaan groepjes G-golfers, onder begeleiding van enkele vrijwilligers, de baan in.
Maar door jarenlang intensief gebruik van de ’oude’ Paragolfer was de betrouwbaarheid mbt. veiligheid niet meer 100%. Bovendien waren steeds vaker reparaties nodig om te blijven functioneren.
Thomas Cordes heeft op zijn 17e als gevolg van een ongeluk met de bromfiets, een dwarslaesie opgelopen en is een enthousiast gebruiker van de paragolfer. Hij startte in februari een crowdfundingsactie om voldoende budget voor een nieuwe Paragolfer bij elkaar ’te harken’.
“Want", zo zegt hij: "in mijn jonge jaren speelde ik best fanatiek golf. Met die dwarslaesie kan ik niet meer lopen, maar wilde toch graag weer eens gaan proberen om te golfen; voor mij een mooie sport in de buitenlucht. Ik maakte via een golfclinic in Brabant (2007) kennis met een Paragolfer. Ik zocht daarna contact met bijna alle golfclubs in Nederland, op zoek naar een Paragolfer, en kwam uit bij G&CC Liemeer, waar ik ook lid ben geworden."
"Echter, de Paragolfer is al 15 jaar oud en wij merkten, dat-ie steeds vaker wat gebreken vertoonde. En dat reparatie vaak lastig was door gebrek aan onderdelen. Dus, ik was bang, dat er een moment zou komen, dat-ie niet meer gemaakt kan worden en wat dan??? Moet ik (en de 4 andere gebruikers bij G&CC Liemeer) dan een andere sport gaan zoeken? Maar wat dan? Dus ben ik gaan nadenken over ’Hoe komen we aan voldoende budget om eventueel ’n nieuwe te kunnen kopen? En ben ik begonnen met de crowdfundingsactie.'
"Dankzij de bijdragen van o.a. familieleden, vrienden en kennissen van de gebruikers en andere (particuliere) gulle gevers kon op deze manier ruim € 5000 worden ’opgehaald’." "Bovendien hadden we al jaren flink gespaard en aangevuld met de bijdragen van oa. het Schipholfonds (€ 4000), gemeente Nieuwkoop, Lionsclub Mijdrecht/Wilnis, de Facilicom Group en de inruilwaarde van de oude hadden we net voldoende (€ 25000) in kas om een nieuwe aan te schaffen.” voegt Marianne Waling, voorzitter van de G-golfcommissie, nog toe.
De nieuwe - die nu ParaMotion heet - werd op vrijdag 4 juli officieel afgeleverd onder toeziend oog van diverse commissieleden, vrijwilligers en fervent gebruiker Watte de Wit. Watte na z’n eerste ritje: ”Mijn eerste indruk is heel positief. Hij reageert wat strakker en ik zit comfortabeler door een betere rugleuning.”
Afgelopen zondag opende de Golfweek bij G&CC Liemeer met een speciale wedstrijd voor alle betrokkenen bij de ’G-golf’: begeleiders, sponsors, commissieleden en de G-golfers zelf, natuurlijk. Hoewel deze dag letterlijk in het water viel, organiseerde de G-golfcommissie toch een feestelijk moment op de trap van het clubhuis naar het restaurant (Heeren van Liemeer) om de nieuwe ParaMotion aan alle betrokkenen te presenteren onder dankzegging aan allen, die de aanschaf mede mogelijk hebben gemaakt.