Nieuwe clubhuis Ter Aarse IJsclub geopend

Bijna 10 maanden na het slaan van de eerste paal kon het nieuwe clubhuis op zaterdag 17 januari, in aanwezigheid van ’n groot aantal belangstellenden zoals de Ereleden, ’STG-Ridders’, vrijwilligers, buren en (jeugd-) leden, worden geopend. De officiële openingshandeling werd verricht door burgemeester Van Duijn die, daarbij geholpen door twee jeugdleden, met een druk op ’n rode knop het fraaie logo boven de deur deed oplichten.

Voorzitter Hein Jan Bocxe noemde in zijn openingswoord de ambitie om voor de leden van IJsclub Ter Aar 4 seizoenen interessant te zijn. Verbetering van de toerit vanaf de Schilkerweg en de verharding van het parkeerterrein was daartoe slechts ’n eerste stap. De aanleg van het Kees Verkerkveld met een overkapping om eventueel droog (en uit de wind) te kunnen sporten noemde hij ’Het best bewaarde Geheim van Ter Aar’.

De ingebruikname van het clubhuis - als het bruisend hart van de vereniging - maakt dat ingewijden nu al spreken over ’het Papendal van gemeente Nieuwkoop’.

Het nieuwe clubhuis heeft twee glazen wanden, zodat ieder het sportveld, de ijsbaan èn de mogelijk nog te realiseren skeelerbaan goed kan overzien.

Een derde wand is voorzien van een enorme foto, ter herinnering aan de 3 Elfstedenwinnaars, die IJsclub Ter aar heeft voortgebracht.

Bocxe: “Wij hebben ook de ambitie om ons complex, inclusief het nieuwe clubhuis een bredere maatschappelijke functie te geven. Als wij de accommodatie niet zelf gebruiken, willen wij deze wel beschikbaar stellen aan andere gebruikers. Daarom bieden we nu al onderdak aan Fietsmaatjes Nieuwkoop en gaat straks ook de start van de Bike Challenge van Rotary Ter Aar (12 april) hier plaatsvinden."

’Bouwpastoor’ Nico van Smorenburg heeft tijdens de bouw de verschillende werkzaamheden van de hoofdaannemer (Omniabouw) en de vele vrijwilligers zo goed mogelijk gecoördineerd. “Vele vrijwilligers hebben werkzaamheden verricht aan zaken zoals de bestrating rondom, de zonwering en allerlei andere klussen.”

Meer nieuws

Wonen en bouwen 5 feb 2026 15:25

Plaatsing eerste flexwoning in Ter Aar

Wethouder Ines de Ridder plaatste op 2 februari met behulp van een hijskraan de eerste flexwoning in Ter Aar. Daarmee is een belangrijke mijlpaal bereikt in het project.

Cultuur 5 feb 2026 09:08

Programma Kaleidoskoop

Op het programma van theater Kaleidoskoop: Film: Downton Abbey - the Grand Finale, Kinderfilm: Paddington in Peru en Theater: Kinderen ‘Doe Dag’ (vanaf 5 jaar).

Levensbeschouwing 4 feb 2026 16:02

Plasduikers Carnavalsmis 2026

Op zondag 8 februari organiseert C. V. De Plasduikers de 3e carnavalsmis. Deze wordt gehouden in de H. Adrianuskerk in Langeraar, om 11:11 uur.

Mijn Club 4 feb 2026 14:17

Mijn Club: Dance Centre I-Movement

Naast de twee vitrinekasten staat een bigshopper tot over de rand gevuld met bekers en glimmende prijzen. “Ja, ik wil nog ’n derde kast; alle prijzen van vorig jaar passen er niet meer bij, want we hebben met onze selectiegroepen weer heel wat prijzen gewonnen,” zegt Inge Pieterse (31) bij de start van ons gesprek.

Maatschappij 4 feb 2026 10:07

Ruime schenking aan SchuldHulpMaatje

In het bijzijn van vertegenwoordigers van de PCI-werkgroepen van de Clara & Franciscus Federatie, vertegenwoordigers van SchuldHulpMaatje en bestuursleden van Noodfonds ONE (Omzien Naar Elkaar) overhandigde diaken van Aarle een cheque aan SchuldHulpMaatje (SHM). De diaken legt uit: “Alle RK-parochies hebben al eeuwenlang ieder een Caritas(’Liefde’ in Latijns)-fonds, om (meestal financiële) noden van parochianen te verlichten of helpen oplossen. En ieder jaar kiezen we een ’groter’ doel om financiële steun te kunnen bieden."