Mijn Club: TV Nieuwveen

Tennisvereniging Nieuwveen werd opgericht in 1974. Op een stuk grond van Landgoed Ursula (achter het kerkhof van de RK-kerk) werden aanvankelijk 3 zogeheten Mateco-banen aangelegd; waterdoorlatend beton met een coating en het voordeel, dat die ook in de winter bespeeld kunnen worden. De betonnen banen zijn later vervangen door PoritopSoft-banen; ook in de winter bespeelbaar.

“Ik werkte destijds op de Ursula. Omdat de tennisclub het terrein pacht van Landgoed Ursula, was er de mogelijkheid om via de personeelsvereniging van de Ursula - met korting - lid te worden van TV Nieuwveen; m’n man en ik werden lid in 1988", zegt voorzitter Ans Blanken. "Ik kwam in 2018 in het bestuur en werd in 2019 voorzitter. Omdat we volgens ons eigen reglement maximaal 2 termijnen (2 x 3 jaar) in het bestuur mogen zitten, ben ik eind december 2024 aftredend en geef ik het stokje over aan mijn opvolger.”

TV Nieuwveen gaat nieuwe Smash Court banen aanleggen. Op dit moment worden de voorbereidingen getroffen, dan gaat de baan voor ’n paar weken dicht en vanaf begin november zijn de nieuwe banen weer te bespelen. Ans: “Uit de enquete, die wij organiseerden onder onze leden, stemde maar liefst 70% voor Smash Court. Voordeel van deze banen is dat de toplaag minder hard is, beter geschikt om te glijden, hetgeen met name aantrekkelijk is voor jonge, ’snellere’ spelers.”

Zij vervolgt: “Volgens richtlijnen van de bond (KNLTB) kunnen wij maximaal 275 senior-leden hebben. Daardoor hadden we jarenlang een wachtlijst van potentiële leden. Op dit moment staan nog maar 3 namen op die lijst. We hebben nog wel relatief veel leden uit omliggende dorpen; dat is mede dankzij het gegeven, dat wij de eerste tennisclub in de omgeving waren met all wheather-banen. Nu zijn er al meer, maar er zijn wel heel wat van die ’wintertennissers’ bij ons ’blijven hangen’. Natuurlijk ook, omdat we vooral een gezelligheidsvereniging zijn; de laatste set in de kantine is vaak net zo belangrijk als die op de baan.

Nieuwe jeugdleden zijn wel altijd nog welkom. Volgens de richtlijnen van KNLTB kunnen we 75 jeugdleden hebben, maar we verwachten er volgend jaar nog maar 40 over te houden…..Aan de contributie kan het niet liggen, want die is voor jeugdleden maar € 130, waarbij dan ook nog 15 lessen zijn inbegrepen. We zijn daarbij ook naarstig op zoek naar ouders van kinderen, die samen de jeugdcommissie willen vormen… Belangrijk, want om nieuwe jeugd te werven - belangrijk voor de toekomst van onze club - willen we voor hen interessante, leuke activiteiten organiseren."

"Ons Open Toernooi, ’Vos Open’, genoemd naar hoofdsponsor Vos Verwarming, had dit jaar voor het eerst en nieuwe categorie: 17+. Dat was een groot succes en bracht heel wat nieuwe gezichten (deelnemers en publiek) op ons tennispark.”

De volgende

Binnen gemeente Nieuwkoop bestaan 6 tennisverenigingen (Langeraar, Nieuwkoop, Ter Aar, Zevenhoven, Nieuwveen en Noorden).

“Met die andere tennisclubs hebben wij soms overleg over bepaalde onderwerpen, bijvoorbeeld ook over de manier waarop zij jeugd aantrekken…. “ Dat gaan we eens horen bij de voorzitter van LTV Noorden, (Marian Verhoeff) die zich daarbij laat vergezellen door de secretaris: Karin Langeree.

Meer nieuws

Gezondheid en welzijn gisteren 13:20

Voordracht mondzorg Oeganda

Thérèse Elkerbout is in 1992 afgestudeerd als mondhygiënist en heeft 5 jaar in Zwitserland en Italië gewerkt. Vervolgens heeft zij 10 jaar op de afdeling kaakchirurgie in Leiderdorp gewerkt. In 2008 trad zij toe tot de maatschap in Nieuwkoop. Zij vertelt over de diverse aspecten van de mondhygiëne en het tandheelkundig ontwikkelingswerk in Oeganda.

Gezondheid en welzijn gisteren 09:25

Rugpijn? Manuele therapie en training!

Rugpijn komt veel voor en een groot deel van de mensen krijgt er een keer mee te maken. Daarom is het belangrijk om klachten serieus te nemen en op tijd actie te ondernemen. Een actieve aanpak geeft namelijk goede resultaten.

Werken 22 jun 2025 21:39

Vrije inloop voor werkzoekenden in Nieuwkoop op donderdag 3 juli

Werkzoekenden uit de gehele gemeente Nieuwkoop kunnen ook in hun eigen woonomgeving terecht voor ondersteuning bij het vinden van werk. Stichting WerkVinden Alphen breidt haar activiteiten uit en is maandelijks aanwezig in Nieuwkoop met een vrije inloopochtend.

Sport 21 jun 2025 10:24

Strooplikkertoernooi 2025 komt er aan

Van zaterdag 28 juni tot en met zondag 6 juli organiseert Tennis Club Langeraar (TCL) voor de 42e keer het zogeheten Strooplikkertoernooi.

Cultuur 20 jun 2025 14:37

Peter Vos derde in Winschoten

Ter gelegenheid van “Winschoten 200 jaar stadsrechten” was er zaterdag 14 juni een stads- en dorpsomroepers concours in het Groningse Winschoten. Nieuwkoper Peter Vos behaalde een derde plaats.

Politiek 20 jun 2025 10:03

Politiek Café vrijdag 4 juli

Misschien voelt politiek als iets voor ‘andere mensen’, mannen in pakken, lange vergaderingen, taaie rapporten. Maar wist je dat de gemeenteraad beslist over dingen die jouw dagelijks leven direct raken? Kinderopvanglocaties, schoolroutes, gezondheidszorg, (verkeers)veiligheid en de openbare ruimte: het wordt lokaal geregeld. En toch zitten er te weinig vrouwen aan de tafel waar die besluiten worden genomen.

vacatures