Mijn Club: LDO Noorden

Het Strooplikker-beeldje op de kast is kenmerkend voor het sportieve leven van Yvonne van Dijk-Snoeks (79), voorzitter van gymnastiekvereniging LDO (Lenig Door Oefening) “Ja, die wonnen wij met tennis op het Strooplikkerstoernooi (DD) van TCL in Langeraar (2015). En ik kijk ook graag naar sport op TV, behalve boksen, dat vind ik niks!”

LDO had snel na de oprichting al 100 leden, wat naar een hoogste piek van ruim 200 groeide; vooral kinderen en ook ’n groep ’gehuwde dames’. “Op dit moment bestaat alleen de damesgroep (11) nog, want net vóór we 60 jaar (2020) bestonden, stopte de toenmalige trainer en konden we geen andere meer vinden. De enige optie was nog, te stoppen met de jeugd…” Gelukkig waren er enkele ouders, die het belangrijk vinden dat hun kinderen sportief bezig kunnen zijn, die contact zochten met NSV ’46. De Noordense voetbalclub pakte de uitdaging op en richtte een afdeling ’mini-pupillen’ op en nu trainen er wekelijks zo’n 80 ’mini-puppies op het voetbalveld.”

“Ik ben zelf geboren en opgegroeid in Haarlem en turnde daar op een tamelijk hoog niveau. Toen ik na ons trouwen in Noorden kwam te wonen, werd ik natuurlijk lid van de gymvereniging. Ik ben ook op cursus geweest, zodat ik eventueel assistent-trainer zou kunnen worden. Toen ik bijna klaar was, bleek de hoofdtrainster (Mieke Stijweg) zwanger te zijn en kon ik haar plaats innemen. En in 1974 werd ik gevraagd de toenmalige voorzitter te vervangen. Nu geef ik nog steeds gymles: aan de damesgroep, iedere week op woensdagavond van 19:00 tot 20:00 uur. En dat is altijd heel gezellig; we delen lief en leed, gaan ’s zomers soms fietsen en weleens lekker eten bij de Klinker. De damesgroep bestaat uit 11 dames en we besturen de vereniging nu eigenlijk met elkaar: eentje ’doet’ de financiën en weer een andere het secretariaat.”

LDO werd opgericht (en gesteund door een bijdrage uit het collectegeld) onder toezicht van pastoor vd Sman in 1960. Aanvankelijk vormde de grote zaal van de pastorie de basis van de nieuwe gymvereniging, maar de pastoor werd gaandeweg minder enthousiast, want de meiden maakten veel te veel herrie naar zijn zin. Een alternatieve ruimte werd gevonden in Zaal De Leeuw aan de S. van Capelweg. Later kreeg de gymclub onderdak in de gymzaal, toen nog onder beheer van de gemeente en nu van Basisschool Antonius. Door geldgebrek werden toestellen en ander benodigd materiaal in de beginjaren soms door de leden zelf bekostigd…..

De volgende

Yvonne: “Ik ben ook gastvrouw bij NSV’46, als op zaterdag het eerste thuis speelt.” Dus: volgende keer (twee weken) komt Willem Vork van NSV aan de beurt.

Meer nieuws

Gezondheid en welzijn vandaag 09:45

Rugpijn? Manuele therapie en training!

Rugpijn komt veel voor en een groot deel van de mensen krijgt er een keer mee te maken. Daarom is het belangrijk om klachten serieus te nemen en op tijd actie te ondernemen. Een actieve aanpak geeft namelijk goede resultaten.

Evenementen 5 sep 2026 19:18

Nieuwkoop bruist op 11, 12 en 13 september

De Torenschuddersfeesten zijn een begrip in Nieuwkoop. Op 12 september organiseert de Stichting Torenschudders wederom de fantastische bootjesavond met een groots aansluitend vuurwerk op de Nieuwkoopse Plassen. De dag ervoor en erna bruist het Reghthuysplein in Nieuwkoop met twee gratis evenementen vol muziek, gezelligheid en lekker eten en drinken, georganiseerd door de ondernemers van het dorpscentrum.

Sport 2 sep 2026 10:17

Zondag 6 september: Halve Marathon Nieuwkoop

Zondag 6 september kunnen de hardlopers en wandelaars weer hun hart ophalen als vanuit het gezellige centrum van Nieuwkoop, voor de 38e keer, de Halve Marathon van Nieuwkoop wordt georganiseerd. Ook voor het publiek is er die middag veel te genieten.

Cultuur 1 sep 2026 13:04

Programma Kaleidoskoop

Op het programma van theater Kaleidoskoop: Theater: Nick Jefferson met de meezing show rond André Hazes, film: Champagne en de film: Hamnet.

Milieu en duurzaamheid 1 sep 2026 09:53

Symposium over impact vliegtuigen op gezondheid

Op zondag 13 september organiseert stichting S4R een symposium over wat luchtvaart, en dan met name nachtvluchten, met onze gezondheid doet. Tijdens het evenement in Castricum worden gezondheidskundige inzichten gepresenteerd over de invloed van vliegtuiggeluid en -uitstoot op ons brein en lichaam. De datum is niet toevallig gekozen: 13 september is de Internationale Dag tegen de Nachtvluchten. Iedereen is welkom om dit symposium bij te wonen.