Liemeer Special in Golf Bokaal 2025

Op zaterdag 3 mei zijn golfers met een verstandelijke beperking (VG-golfers) te gast op Liemeer. Vanuit heel Nederland komen bijna 40 VG-golfers naar Liemeer voor de jaarlijkse strijd om de Special in Golf Bokaal (LSiGB). De golfers vertegenwoordigen o.a. 5 golfclubs, alwaar G-golf - net als bij Liemeer - hoog op de agenda staat: Burggolf Haverleij (Den Bosch), Spanderbosch (’t Gooi) Prise d’eau (Tilburg), Links Valley (Ermelo) en GC Holthuizen (Roden). Die, maar ook zijn er nog enkele losse VG-golfers, die vandaag naar Liemeer komen. De deelnemers kennen elkaar bijna allemaal wel van vorige toernooien en de begroeting verloopt meestal zeer uitbundig en bijzonder hartelijk.

De slogan die gebruikt wordt om VG-golf aan te prijzen, luidt: ’Je wint al, als je mee doet!’. Met enige fantasie kun je daar aan toevoegen: ’En je doet al mee, als je komt kijken’. Want bezoekers zijn die dag ook van harte welkom op het complex van Golf-en Countryclub Liemeer, Golfpad 1 in Nieuwveen (vanaf 10:00 uur). Sowieso voor ’n kopje koffie of thee (iets lekkers erbij?) in het clubhuis, maar ook langs de baan om de verrichtingen van de deelnemers te bekijken. ’s Morgens spelen zij (op en rondom de drivingrange) de skills: de korte putt, de lange putt, de chip, de pitch, de lange slag en bovendien nog een ’surprise’ oefening,

’s Middags spelen de ’level 2-spelers’ een zgn. foursome-wedstrijd van 9 holes op de Bovenlandenbaan. Dan spelen de VG-golfers en hun unified/caddy (vaste partner waarmee de VG-golfer speelt) om beurten een slag en gaan zij steeds verder met de bal, die het meest gunstig ligt om de hole snel af te ronden. Level 4-spelers, vervolgen hun toernooi ’s middags met een 9 holes-wedstrijdje (Stableford) op de Torenbaan. Het geheel biedt een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met de gastvrijheid op G&CC Liemeer en de golfsport.

Opbouw van de dag is naar voorbeeld en ter voorbereiding op de Special Olympics, die eenmaal per 4 jaar in Nederland wordt georganiseerd. Special Olympics Nederland maakt deel uit van de wereldwijde beweging in meer dan 190 landen, die zich inzet om het leven van mensen met een verstandelijke beperking te verbeteren door het organiseren van verschillende sportevenementen.

Het toernooi, die naast de sportieve prestaties ook bekend staat om de gezellige sfeer, wordt jaarlijks mogelijk gemaakt dankzij de inzet van vele vrijwilligers, sponsors en niet te vergeten: familieleden van de spelers.

Loek Sassen

Meer nieuws

Maatschappij 13 jun 2026 17:20

Actie: Wie wil jij een glimlach geven?

Doe je mee…. met Make My Day? Sommige mensen…..verdienen het om even écht even in het zonnetje gezet te worden! Ken jij zo iemand? Kom zaterdag 20 juni naar de Rotarytafel op de 24 van Ter Aar, op het plein bij De Vaart, en meld hem of haar aan.

Gemeente 12 jun 2026 16:25

Protest tegen AZC rustig verlopen

Het protest tegen een AZC in de gemeente Nieuwkoop op donderdag 11 juni is rustig verlopen. Zo'n 100 demonstranten deden mee aan de protestmars door Nieuwveen.

Advertorial Actie 12 jun 2026 09:09

Klaar voor de zomer? Profiteer nu van 10% korting bij Van Wijngaarden BV

De eerste warme dagen van het jaar zijn een feit en de zomer staat officieel voor de deur. Hoewel de zon heerlijk is, loopt de temperatuur in huis vaak snel op. Wil jij deze zomer verzekerd zijn van een aangenaam binnenklimaat? Dan is dit hét moment om je verkoeling te regelen.

Overige 11 jun 2026 14:12

Kindervakantiespelen Ter Aar zoekt oud-vrijwilligers voor het 50-jarige bestaan

Dit jaar viert Stichting Kindervakantiespelen Ter Aar een bijzondere mijlpaal: het 50-jarig bestaan. Al tientallen jaren zetten vrijwilligers zich met enthousiasme in om kinderen uit Ter Aar en omgeving een onvergetelijke afsluiting van de zomervakantie te bezorgen. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum is de stichting op zoek naar zoveel mogelijk oud-vrijwilligers om samen herinneringen op te halen en dit bijzondere moment te vieren.

Natuur en recreatie 11 jun 2026 10:39

Nieuwkoopse Waterdag 5 juli bij Strand Zomer

Op zondag 5 juli 2026 staat Strand Zomer in Nieuwkoop opnieuw volledig in het teken van sport, plezier en saamhorigheid tijdens de Nieuwkoopse Waterdag. Vanaf 12.30 tot 16.00 uur biedt dit jaarlijkse evenement sportclubs en verenigingen een unieke kans om de clubkas te spekken. Tegelijkertijd beleven deelnemers en bezoekers een gezellige en actieve dag aan én op het water.

Sport 11 jun 2026 08:30

Inschrijving Aarlandentoernooi 2026 geopend!

Goed nieuws! De inschrijving voor het Aarlandentoernooi 2026 is geopend. Van 18 t/m 26 juli 2026 staat het park weer in het teken van sportiviteit, gezelligheid en mooie wedstrijden. Of je nu fanatiek speelt of vooral komt voor de sfeer, dit wil je niet missen!