Tijdens de Speedo Jaargangwedstrijden (Nationale Kampioenschappen onder 12 jaar), gehouden op 21 en 22 maart in Leiden, heeft de 11-jarige Jessica Bannatyne uit Nieuwkoop een indrukwekkend weekend neergezet.
Op de eerste wedstrijddag liet Jessica direct haar klasse zien met twee knappe vierde plaatsen. Op de 100 meter vrije slag tikte ze aan in 1:07,04 en op de 200 meter vrije slag noteerde ze een tijd van 2:27,59. Daarnaast eindigde ze als 15e op de 200 meter wisselslag.
Na een goede nachtrust begon Jessica de tweede dag bijzonder sterk. Op de 50 meter vrije slag zwom ze naar een prachtige derde plaats in een persoonlijk record van 29,87 seconden, waarmee ze voor het eerst onder de magische grens van 30 seconden dook en het brons veroverde.
Later op de dag volgde nog een sterke vijfde plaats op de 400 meter vrije slag in 5:14,44. Ze sloot haar toernooi af met een 17e plaats op de 100 meter wisselslag.
Met meerdere topklasseringen, persoonlijke records en een podiumplek kan Jessica terugkijken op een zeer geslaagd nationaal kampioenschap, waarin ze niet alleen haar talent maar ook haar doorzettingsvermogen heeft laten zien.