Hoge windturbines vangen veel (tegen-)wind

Het kan de voorbijgangers in Rijnsaterwoude en Leimuiden niet ontgaan: affiches en spandoeken met teksten als ’Stop Windturbines’ en ’Stop deze waanzin, Teken de petitie’ hangen her en der verspreid langs de doorgaande weg.

Inwoner van Rijnsaterwoude Lisette Blijleven en initiator van de actiegroep ’Hiergeenwindturbines.nl, legt het uit: “Ja, want die plannenmakerij van de provincie dendert maar door en de meeste inwoners van de gemeenten Kaag & Braassem en Nieuwkoop weten nog van niets; het participatietraject rammelt aan alle kanten!"

"Kaag & Braassem organiseert inspraak dan wèl in de zogeheten ’Dorpentoer’, maar aanvankelijk stonden de windmolens niet eens op de agenda. Gelukkig kregen we op de valreep nog wat spreektijd en toen bleek dat nog maar weinig mensen zich realiseren, wat het betekent om (tot 15 stuks!!) windturbines (van 245 mtr tiphoogte = 4x zo hoog als de kerktoren in Langeraar en bijna 7 x de hoogte van de Woudse Dom!) in de polder te krijgen. Dan moet je denken aan: slagschaduw, lichtflikkering en laagfrequent geluid dat continu (dag èn nacht, binnen en buiten) hoorbaar is, tot op ’n afstand van 2 km. Maar denk ook aan de woningwaarden, die misschien wel 10% kunnen dalen?! De hoogte van 245 mtr wordt blijkbaar gekozen, omdat het in die hoge luchtlaag altijd waait, dus staan ze nooit stil! En zeker zo belangrijk: als de windturbines in de Vierambachtspolder (oa. langs de Woudsedijk) worden geplaatst, wordt nieuwbouw van woningen in de hele omtrek voorlopig onmogelijk, want bouwvergunningen worden dan niet meer verleend, omdat die windmolens daar staan. Dat kan de doodsteek voor de leefbaarheid (winkels, de scholen, verenigingsleven) in onze dorpen betekenen!"

"Tot overmaat van ramp overweegt ook gemeente Alphen aan den Rijn turbines te plaatsen in de polder tussen Woubrugge, Alphen ad Rijn en Rijnsaterwoude. Als dat ook nog gebeurt, wordt het hier een groot industriegebied!"

Ze vervolgt: “Daarom willen we dat aan alle inwoners, die hier vroeg of laat mee te maken krijgen, laten weten en hopen we dat ze nu in actie komen door:

1. wellicht ook een spandoek in hun tuin op te hangen,

2. informatiebijeenkomsten van provincie en gemeenten te bezoeken,

3. te abonneren op de nieuwsbrief van hiergeenwindturbines.nl om op de hoogte te blijven van alle ontwikkelingen.

4. èn de petitie op www.bedreigdopenlandschap.nl te ondertekenen."

"Wij weten inmiddels dat er in de dichtstbijzijnde woonkernen van Nieuwkoop (Langeraar, Papenveer, Korteraar) en Kaag & Braassem nauwelijks tot geen draagvlak bestaat en we willen dat nog eens benadrukken als wij tzt. 2000 handtekeningen kunnen overhandigen."

"Bovendien zijn wij vanuit onze actiegroep altijd bereid onze reeds opgebouwde kennis (ook van soortgelijke projecten in heel Nederland) te delen met iedereen die óók in actie wil komen!"

Meer nieuws

Maatschappij 13 jun 2026 17:20

Actie: Wie wil jij een glimlach geven?

Doe je mee…. met Make My Day? Sommige mensen…..verdienen het om even écht even in het zonnetje gezet te worden! Ken jij zo iemand? Kom zaterdag 20 juni naar de Rotarytafel op de 24 van Ter Aar, op het plein bij De Vaart, en meld hem of haar aan.

Gemeente 12 jun 2026 16:25

Protest tegen AZC rustig verlopen

Het protest tegen een AZC in de gemeente Nieuwkoop op donderdag 11 juni is rustig verlopen. Zo'n 100 demonstranten deden mee aan de protestmars door Nieuwveen.

Advertorial Actie 12 jun 2026 09:09

Klaar voor de zomer? Profiteer nu van 10% korting bij Van Wijngaarden BV

De eerste warme dagen van het jaar zijn een feit en de zomer staat officieel voor de deur. Hoewel de zon heerlijk is, loopt de temperatuur in huis vaak snel op. Wil jij deze zomer verzekerd zijn van een aangenaam binnenklimaat? Dan is dit hét moment om je verkoeling te regelen.

Overige 11 jun 2026 14:12

Kindervakantiespelen Ter Aar zoekt oud-vrijwilligers voor het 50-jarige bestaan

Dit jaar viert Stichting Kindervakantiespelen Ter Aar een bijzondere mijlpaal: het 50-jarig bestaan. Al tientallen jaren zetten vrijwilligers zich met enthousiasme in om kinderen uit Ter Aar en omgeving een onvergetelijke afsluiting van de zomervakantie te bezorgen. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum is de stichting op zoek naar zoveel mogelijk oud-vrijwilligers om samen herinneringen op te halen en dit bijzondere moment te vieren.

Natuur en recreatie 11 jun 2026 10:39

Nieuwkoopse Waterdag 5 juli bij Strand Zomer

Op zondag 5 juli 2026 staat Strand Zomer in Nieuwkoop opnieuw volledig in het teken van sport, plezier en saamhorigheid tijdens de Nieuwkoopse Waterdag. Vanaf 12.30 tot 16.00 uur biedt dit jaarlijkse evenement sportclubs en verenigingen een unieke kans om de clubkas te spekken. Tegelijkertijd beleven deelnemers en bezoekers een gezellige en actieve dag aan én op het water.

Sport 11 jun 2026 08:30

Inschrijving Aarlandentoernooi 2026 geopend!

Goed nieuws! De inschrijving voor het Aarlandentoernooi 2026 is geopend. Van 18 t/m 26 juli 2026 staat het park weer in het teken van sportiviteit, gezelligheid en mooie wedstrijden. Of je nu fanatiek speelt of vooral komt voor de sfeer, dit wil je niet missen!