H. Adrianus open voor publiek tot de Langeraarse kermis

Google Street View

Al sinds het begin van de zomervakantie biedt de H. Adrianus (de RK-kerk in Langeraar) weer de kans om voorbijgangers te ontvangen.

Bezoekers zijn dan van harte welkom, eventueel om een kaarsje op te steken en te bidden of gewoon even te zitten (en/of te schuilen) en het interieur te bekijken. Er is voor iedereen wel wat te zien; ook voor kinderen; een speurtocht langs alle schilderijen en kunstwerken.

Bijvoorbeeld: wie ziet het muisje, onder de rokken van H. Gertrudis (Doopvont). En wie is die man - met bril - geschilderd op statie XIV, die toekijkt als het lichaam van Jezus in het graf wordt gelegd? Gedurende de openingstijden houden parochianen ’n oogje in het zeil en kunnen zij eventuele vragen beantwoorden. De kerk bevindt zich op Langeraarseweg 90, de 64-meter hoge torenspits is van grote afstand al te zien. De toren is echter niet toegankelijk voor bezoekers.

Op zaterdag 31 juli stapte hr. van der Ven uit Aalsmeer-Oost van zijn fiets en vroeg voorzichtig of hij, als amateur-zanger, één keer  het Ave Maria in deze kerk zou mogen zingen. Dat was, ook voor de andere bezoekers een bijzondere ervaring: mooi gezongen en dankzij de goede akoestiek in het kerkgebouw heel verrassend. Iedereen blij en hij zelf nog ’t meest! Wie ook eens wil luisteren: ga naar: https://www.youtube.com/watch?v=VltEAGI9JCI 

Loek Sassen

Meer nieuws

Calamiteiten 18 jul 2025 19:28

Zwemmer overleden in Nieuwveen

In Nieuwveen is vrijdagavond een zwemmer verdronken. Inzet van de hulpdiensten mocht niet meer baten.

Blog Blog 18 jul 2025 08:36

Uit het (Groene) Hart gegrepen: Ik was mezelf niet

In de serie “Uit het (groene) hart gegrepen" pakt onze columnist/verslaggever/presentator Theo Leliveld de pen op en laat zijn licht schijnen over zaken met zijn visie. Soms ongepolijst, maar altijd met de beste intenties ventileert hij zijn levenservaring. Deze keer over: Ik was mezelf niet.

Mijn Club 17 jul 2025 14:22

Mijn Club: Stichting DAN

Hoewel de doelstelling van Stichting DorpsActiviteiten Nieuwveen (DAN) is gericht op het organiseren en stimuleren van activiteiten en sociale evenementen in Nieuwveen en daarom gericht op alle leeftijden, is het toch vooral de Speelweek waarvan de meeste Nieuwveners de stichting zullen kennen.

Cultuur 16 jul 2025 14:44

Minder goede omroepbeurt Peter Vos

Het 750 jarig bestaan van Genemuiden wordt dit jaar gevierd met diverse evenementen en vrijdag 11 juli was er daarom een stads- en dorpsomroepers concours. Nieuwkoper Peter Vos behaalde een achtste plaats.

Maatschappij 16 jul 2025 09:08

Kinderen nemen kijkje in hun nieuwe school

Het is een feestelijke dag: vrijdag 11 juli. De kinderen van basisschool Aeresteijn en Stichting Kinderopvang Liemeer mogen vandaag voor het eerst een kijkje nemen in de nieuw gebouwde IKC De Poel. Meester Barend zegt vooraf: “Ja, het lijkt nu nog ’n beetje rommelig want we hadden vanmorgen eerst de ’grote wisseltruc’; kinderen lopen mee in hun volgende groep; de kinderen met wie zij - na de vakantie - op 1 september weer gaan starten.”

vacatures