Fysiotherapie helpt bij lymfoedeem

Lymfoedeem komt vaak voor bij oncologie patiënten maar soms ook als complicatie bij andere aandoeningen. Oedeemfysiotherapie kan dan helpen uw klachten te verminderen.

Lymfoedeem is een aandoening die wordt veroorzaakt door het niet goed functioneren van het lymfestelsel. De aandoening kenmerkt zich het meest door een dikke arm of een dik been, maar het is ook mogelijk dat het vocht zich in de romp ophoopt. Er zijn twee soorten lymfoedeem: de primaire, aangeboren, vorm en de secundaire vorm welke vaak optreedt als complicatie bij een medische, vaak oncologische, behandeling.

Als klachten ondervinden de patiënten onder andere vermoeidheid, een zwaar gevoel, pijn en beperking bij het bewegen. Daarnaast kunnen er, ten gevolge van de lymfoedeem, huidafwijkingen en infecties ontstaan. Doordat genezen van lymfoedeem niet mogelijk is zal de behandeling zich richten op het terugdringen of niet verder doen toenemen van het oedeem.

De behandeling bij de Oedeemfysiotherapeut bestaat uit een specifieke milde massage techniek met als doel de functie van het lymfesysteem op een adequate manier te ondersteunen oftewel de afvoer van het lymfevocht te bevorderen. Daarnaast is oefentherapie en het geven van voorlichting en advies een belangrijk onderdeel. Indien noodzakelijk kan de behandeling worden ondersteund door specifieke tape technieken, verbandmiddelen of kousen.

Dus, houdt u vocht vast? Heeft u een gezwollen arm of been? Mogelijk heeft u dan baat bij oedeemfysiotherapie. Deze gespecialiseerde vorm van fysiotherapie, ook wel manuele lymfedrainage genoemd, is één van de vele specialisaties bij ProMove, bewegen & gezondheid. In Nieuwkoop/Ter Aar kunt u hiervoor terecht bij Wietske Strijker, Paula Noordegraaf en Femke Cooper.

Wilt u meer weten over dit onderwerp of een afspraak maken? Neem dan, geheel vrijblijvend, via onderstaande informatie contact op met ProMove, bewegen & gezondheid.

- Telefoonnummer 0172-575261
- E-mail naar info@promove.nu
- WhatsApp bericht naar 06-57821791
- Meer informatie kunt u ook vinden op www.promove.nu

Meer nieuws

Mijn Club 7 okt 2026 14:23

Mijn Club: TC Langeraar

Gezeten, in ’n najaarszonnetje, op het CeesvanEmmerikplein (lid van verdienste sinds 1976) vertelt voorzitter Corné Markman, over het succes van de viering van het 50-jarig bestaan: “Er waren veel oud-leden die ooit uit Langeraar verhuisd zijn en we al jaren niet meer gezien hebben, die toch de moeite namen, even onze receptie te bezoeken. Wethouder Remco Hendriks kwam vorige week, namens de gemeente, nog een oorkonde brengen. (foto).”

Cultuur 6 okt 2026 14:08

Kunstuitwisseling Nederland-Tsjechië

Al sinds 1990 heeft de (voormalige) gemeente Ter Aar een stedenband met Dobruska in Tsjechië. Sindsdien brengen diverse leden van de Vriendschapsband twee keer per jaar een bezoek aan Dobruska en eens in de zoveel tijd komen de Tsjechen naar Nederland om mee te doen aan sportieve activiteiten zoals bijvoorbeeld ’n voetbaltoernooi of het bezoeken van scholen en bijvoorbeeld de scoutingvereniging en braderie in Langeraar.

Dieren 6 okt 2026 10:00

Fantastische Dierendag Dorpsboerderij Nieuwkoop

Bezoekers en vrijwilligers hebben zaterdag 3 oktober een fantastische Dierendag beleefd. Veel bezoekers, prachtig weer en een mooie opbrengst voor de Dorpsboerderij (DoBo).

Cultuur 5 okt 2026 19:12

Programma Kaleidoskoop

Op het programma van theater Kaleidoskoop: Theater: Eric de Vries met “Tribute to Bob Dylan”, Film: The Choral en Film: Tafiti - Dwars door de woestijn.

Advertorial Evenementen 5 okt 2026 12:18

Starters krijgen praktische tips voor het kopen van hun eerste huis tijdens Jouw Eerste Huis Event

Droom jij van je eerste eigen woning, maar weet je niet goed waar je moet beginnen? Op dinsdag 13 oktober organiseert Rabobank het Jouw Eerste Huis Event bij Van der Valk Avifauna in Alphen aan den Rijn. Tijdens deze informatieve avond krijgen starters op de woningmarkt praktische handvatten, deskundig advies en antwoord op al hun vragen over het kopen van een eerste huis.

vacatures