In Langeraar werd in 1949 EHBO-vereniging Sint Christoffel (beschermheilige van de reizigers) opgericht. Hoewel enigszins onduidelijk, kwam het initiatief hiertoe destijds vanuit de kerk, toen veel activiteiten van vóór de oorlog weer werden opgestart.
22 leden van de vereniging komen regelmatig bijeen in het oefenlokaal in de ’oude kleuterschool’ (OKS) aan de Langeraarseweg om één van de cursussen te volgen: het EHBO-diploma en/of reanimatie. Secretaris Marc Koper: “En in het najaar zelfs wekelijks voor de herhalingslessen. Het is een gezellige, leerzame en nuttige vereniging, die met inzet van de leden een steentje wil bijdragen aan activiteiten in de gemeente Nieuwkoop, met voorrang voor de woonkernen Langeraar en Papenveer. Denk daarbij aan de Langeraarse kermis met de feesttent, de beddenrace en het trucktrekken. Zo bieden wij ook EHBO bij de jaarlijkse Triathlon Ter Aar, tijdens de Braderie, etc. En onderhouden we contact met allerlei verenigingen in Ter Aar om tijdig bij de organisatie van hun activiteiten betrokken te zijn. In gemeente Nieuwkoop zijn 7 EHBO-verenigingen actief en we helpen elkaar in bezetting bij allerlei activiteiten, maar gaan niet in ’elkaars vaarwater zitten’".
Hij vervolgt: “Maar daarom hebben we wèl jonge mensen nodig, die betrokken zijn bij het dorpsleven èn het leuk vinden om een handje te helpen bij dergelijke activiteiten. Daarbij geldt ook, dat de aanwezigheid van EHBO-ers vaak verplicht gesteld wordt in de vergunning, dus zònder de EHBO zouden de activiteiten, die iedereen zo leuk vindt, er niet eens kunnen zijn…..” En: "EHBO-kennis kan altijd van pas komen: in gezins- of familieverband, op je werk, op vakantie of waar dan ook."
Collega-bestuurder Maarten Hoogeveen vult aan: “Het is dankbaar vrijwilligerswerk, de organisatie ziet je altijd graag komen… En het geeft ’n apart gevoel, als je na een avondje in de feesttent samen nog ’n biertje drinkt en weet, dat iedereen weer veilig naar huis is..”
Bijgevoegde foto is gemaakt bij een grootschalige oefening ism. brandweer en politie bij het 70-jarig bestaan (2019): vliegtuig neergestort op de Langeraarseweg….!
Loek Sassen