Dry Needling bij pijn en spierspanning

Dry Needling is een specialisatie binnen de fysiotherapie die zich richt op de behandeling van spieren met als doel vermindering van pijnklachten en spierspanning.

Bij Dry Needling wordt, net als bij acupunctuur, gebruikgemaakt van zeer dunne naaldjes. Echter bij acupunctuur worden meestal meerdere naaldjes gebruikt die ook enige tijd in het lichaam blijven zitten en effect hebben op de energiebanen in het lichaam. Bij Dry Needling werkt dit anders.

Dry Needling grijpt namelijk aan op myofasciale triggerpoints. Dit zijn pijnlijke verhardingen in de spieren die, naast lokale drukpijn, ook vaak een voor de patiënt herkenbare uitstralende pijn kunnen veroorzaken. Deze triggerpoints kunnen ontstaan door overbelasting, overtraining maar ook door bijvoorbeeld een val of trauma. Door met een dunne naald gericht in deze triggerpoints te prikken treedt een snelle pijnvermindering en ontspanning op in de spier. Het hele pijngebied wordt daardoor vaak ook beter toegankelijk voor manuele therapie en oefentherapie.

Het inbrengen van het dunne naaldje voelt u vrijwel niet. Als het triggerpoint aangeprikt wordt kan de spier wel kort aanspannen en hierdoor een verkrampt gevoel geven. Dit kan gepaard gaan met lokale pijn en soms ook met de herkenbare uitstralende pijn. Kort daarna ontspant de spier zich meestal en trekt de pijn weg.

Dry Needling is een onderdeel van de behandeling fysiotherapie of manuele therapie en er worden geen extra kosten voor in rekening gebracht. Indien uw aanvullende verzekering fysiotherapie dekt, dan vallen ook de kosten voor Dry Needling hier dus onder.

Wilt u meer weten over Dry Needling of wilt u een afspraak maken? Neem dan, geheel vrijblijvend, contact op met ProMove, bewegen & gezondheid.

- Telefoonnummer 0172-575261

- E-mail naar info@promove.nu

- WhatsApp bericht naar 06-57821791.

- Meer informatie kunt u ook vinden op www.promove.nu

 

Meer nieuws

Politiek gisteren 11:25

Tom de Kleer Lijsttrekker VVD Nieuwkoop

Tom de Kleer is de lijsttrekker van de Nieuwkoopse VVD voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. De Kleer is momenteel wethouder, met de portefeuille samenleving en verkeer. Daarvoor was hij bijna zes jaar raadslid.

Levensbeschouwing gisteren 08:25

Maak kennis met een doopviering in H. Adrianuskerk te Langeraar

Zondag 14 december a.s. om 11.15 uur is er wederom een Ankerviering in de H. Adrianuskerk in Langeraar. Voorganger deze morgen is pastoor Jack Glas en de zang wordt verzorgd door het koor Jubilans. Een Ankerviering is een Eucharistieviering die een voorbereiding is voor kinderen uit onze parochie-federatie die in april 2026 hun Eerste Heilige Communie zullen gaan ontvangen. Daarnaast is het een “gewone” gezinsviering waarin iedereen van harte welkom is.

Cultuur 10 dec 2025 09:14

Programma Kaleidoskoop

Op het programma van theater Kaleidoskoop: Beth & Flo met hun cabaretprogramma ‘Zoveel meer’, Film: The Sound of Music en Theater: Puur de Nijs, ode aan Rob de Nijs.

Cultuur 9 dec 2025 14:51

Kerst in de Kunstloods

Na succes van voorgaande jaren is er ook dit jaar weer een Kerst in de KUNSTloods en wel op 13 en 14 december.

Muziek 9 dec 2025 10:15

Kerstsamenzang op zondag 21 december

De Kerstsamenzang in de H. Adrianus-kerk in Langeraar - op de laatste zondag vóór Kerstmis - is inmiddels al een traditie geworden.  De werkgroep, gevormd met leden van de gereformeerde, hervormde en katholieke kerk èn muziekvereniging Aer & Amstel, is al weer weken bezig met alle voorbereidingen.

Evenementen 8 dec 2025 21:29

18 dec: Kerstmarkt bij Ipse de Bruggen/Nieuwveen

Bezoekers zijn van harte welkom voor de jaarlijkse Kerstmarkt in ’Tuincentrum de Olifant’ op het terrein van Ipse de Bruggen: “Via de ingang aan de AH Kooistrastraat volg je de borden ’Tuincentrum de Olifant, dan voorbij de kinderboerderij en je komt vanzelf bij ons uit. We zitten helemaal achter op het terrein", zegt Anja Bruggeman-Bloom, één van de twee groepsleiders - met collega Jose de Groot - bij tuingroep ’de Olifant’.