In de serie “uit het (groene) hart gegrepen pakt onze columnist/verslaggever/presentator Theo Leliveld de pen op en laat zijn licht schijnen over zaken met zijn visie. Soms ongepolijst, maar altijd met de beste intenties ventileert hij zijn levenservaring.
De toekomst zit wat dat betreft helemaal goed.
Wat hoor ik je zeggen? De toekomst is niet iets waarop je je verheugt want het zijn onzekere tijden?
Daar heb je wel gelijk in maar het zijn vooral rare tijden. Normaal hoeven we alleen maar te kiezen voor de makkelijke of de juiste weg. Nu moeten we zelfs bij de voorspelbare handelingen extra nadenken.
In de avond kiezen of dat extra lampje wel of niet aangaat van de techniek. Een uurtje eerder je warme bedje in of langer op de bank met dan maar een extra deken?
Het is alwéér een raar jaar.
Rare tijden zorgen ervoor dat je vaker moet omdenken. Het moet maar. Het is wat het is.
Ik zei je al eerder dat het goed is bij twijfel te kiezen voor verandering. Heb je een plan om je komende winter extra leuk en gezellig te maken? Wat ga je anders doen? Waar twijfel je over en welke knoop ga je eindelijk doorhakken?
Geluk zit soms in de kleinste dingen.
In onze familie hebben we bijvoorbeeld sinds kort een mooie traditie. Heb ik ooit bedacht.
Het heet ‘Minuutje van de Dag. Best wel simpel. In plaats dat je de familieapp vol laat lopen met gedoe en moeilijkheden delen we zo nu en dan even (een klein minuutje of minder) ons gehannes op dat moment.
Staat 1 minuut stil bij, kun je nagaan wat andere veranderingen en grotere aanpassingen voor nog meer geluk kunnen zorgen. Doel van het leven is namelijk niet alleen gelukkig zijn maar elkaar een zetje geven richting de zon. Als je met je gezicht richting de zon fietst of wandelt zie je namelijk nooit een schaduw.
Het klinkt allemaal logisch toch? Heb een mooie winter en zorg daar zelf voor. Misschien zit er een leuke toekomst voor je bij.
Twijfel niet.
Je kunt meer dan je denkt. Elke expert was namelijk ooit een beginner. Proactieve mensen richten zich op zaken waar ze echt iets kunnen doen, waardoor hun positieve energie zich steeds verder uitstrekt.
Vergeet niet te genieten want het leven is zo kort!