Crowdfunding Paragolfer gestart

Thomas Cordes (47) heeft op zijn 17e als gevolg van een ongeluk met de bromfiets een dwarslaesie opgelopen en is een enthousiast gebruiker van de paragolfer bij Golf- en CountryClub Liemeer. “In mijn jonge jaren - ik zat nog op de basisschool - speelde ik best fanatiek bij Golfclub Spaarnwoude. Met die dwarslaesie kan ik niet meer lopen, maar wilde toch graag weer eens gaan proberen om te golfen; voor mij een mooie sport in de buitenlucht."

"Ik maakte via een golfclinic in Brabant (2007) kennis met een paragolfer; dat is een zware elektrische rolstoel, die met z’n brede banden bijna overal op de golfbaan kan rijden. Met ’n soort van joystick kun je heel precies manoeuvreren, zodat-ie precies goed staat om de bal te kunnen slaan. Bovendien heeft-ie een ’sta-op-systeem’ en een brede heup- (en borst-)gordel, zodat een speler zoals ik kan gaan staan zonder te vallen. Dat is voor mij essentieel om een goede swing te kunnen maken. Ik had bijna alle golfclubs, op zoek naar een paragolfer, in Nederland al gebeld en kwam uit bij G&CC Liemeer. Maar, deze is inmiddels al ouder dan 15 jaar en vertoont soms wat gebreken. Reparatie is meestal moeilijk bij gebrek aan onderdelen. Dus, ik ben bang dat er een moment komt dat-ie niet meer gemaakt kan worden en wat dan??? Moet ik (en de 4 andere gebruikers bij G&CC Liemeer) dan een andere sport gaan zoeken? Maar wat dan? Dus ben ik gaan nadenken over ’Hoe komen we aan voldoende budget om eventueel ’n nieuwe te kunnen kopen?’"

"Voor een nieuwe (of goede tweedehands) is misschien wel € 10- tot € 20.000 nodig. Ik vond op internet (www.gofundme.com) een manier om zelf een crowdfunding te starten en maakte een link naar: https://www.gofundme.com/f/donate-to-help-me-continuing-playing-paragolf."

Het bestuur en leden van de G-golfcommissie vonden dat een goed idee en willen de actie graag breder (binnen- en buiten de golfclub) bekend maken. Inmiddels staat de teller al op bijna € 2500, dus het begint al aardig te lopen!

Nieuwkoper Nick van Yperen (43) had een hersentumor en kreeg op de operatietafel een hersenbloeding, waardoor hij halfzijdig verlamd raakte. “Ik maakte in 2019 kennis met de golfsport en vind het ’n mooie manier - als het mooi weer is - om in beweging te blijven en vooral ook: gezellig met elkaar! Maar zonder paragolfer gaat dat niet, dus heb ik de link naar die site ook gedeeld met familie en vrienden via Facebook enzo."

Wie een bijdrage wil doen: dat gaat gemakkelijk via onderstaande QR-code:

QR code crowdfundactie

Meer nieuws

Calamiteiten gisteren 19:28

Zwemmer overleden in Nieuwveen

In Nieuwveen is vrijdagavond een zwemmer verdronken. Inzet van de hulpdiensten mocht niet meer baten.

Blog Blog gisteren 08:36

Uit het (Groene) Hart gegrepen: Ik was mezelf niet

In de serie “Uit het (groene) hart gegrepen" pakt onze columnist/verslaggever/presentator Theo Leliveld de pen op en laat zijn licht schijnen over zaken met zijn visie. Soms ongepolijst, maar altijd met de beste intenties ventileert hij zijn levenservaring. Deze keer over: Ik was mezelf niet.

Mijn Club 17 jul 2025 14:22

Mijn Club: Stichting DAN

Hoewel de doelstelling van Stichting DorpsActiviteiten Nieuwveen (DAN) is gericht op het organiseren en stimuleren van activiteiten en sociale evenementen in Nieuwveen en daarom gericht op alle leeftijden, is het toch vooral de Speelweek waarvan de meeste Nieuwveners de stichting zullen kennen.

Cultuur 16 jul 2025 14:44

Minder goede omroepbeurt Peter Vos

Het 750 jarig bestaan van Genemuiden wordt dit jaar gevierd met diverse evenementen en vrijdag 11 juli was er daarom een stads- en dorpsomroepers concours. Nieuwkoper Peter Vos behaalde een achtste plaats.

Maatschappij 16 jul 2025 09:08

Kinderen nemen kijkje in hun nieuwe school

Het is een feestelijke dag: vrijdag 11 juli. De kinderen van basisschool Aeresteijn en Stichting Kinderopvang Liemeer mogen vandaag voor het eerst een kijkje nemen in de nieuw gebouwde IKC De Poel. Meester Barend zegt vooraf: “Ja, het lijkt nu nog ’n beetje rommelig want we hadden vanmorgen eerst de ’grote wisseltruc’; kinderen lopen mee in hun volgende groep; de kinderen met wie zij - na de vakantie - op 1 september weer gaan starten.”

vacatures